آمار کرونا چهارمحال و بختیاری؛ ۲۸ فروردین، ۶ فوتی ۳۷۳ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار فوتی و ابتلای جدید بیماری کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان، در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز شنبه ۲۸ فروردین ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲۱ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۷۳ نفر از مراجعان که ۲۹۳ نفر از آنها در بخش سرپایی و ۸۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند مثبت قطعی اعلام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۴۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۶۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

شیرانی تاکید کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۸۷۰ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ۵۹ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 487519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.