عوارض نوسازی تنها درآمد ثابت و پایدار شهرداری است

معاون مالی و اقتصادی شهردار قم با انتقاد از مشارکت پایین مردم در پرداخت عوارض نوسازی گفت: از شهروندان خواهشمندیم اهتمام ویژه در پرداخت این عوارض داشته باشند، چراکه این عوارض صرفاً برای خود شهروندان مصرف می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی حسام نژاد با اشاره به اهمیت مشارکت مردمی برای پرداخت عوارض نوسازی، اظهار کرد: عوارض نوسازی تنها درآمد ثابت و پایدار شهرداری است که شهروندی که نیاز به ساخت‌وساز نداشته و تخریب و بازسازی هم نمی‌کند اما از خدمات مختلف شهری استفاده می‌کند باید پرداخت کند.

وی جمع‌آوری و دفع زباله، رفت و روب درب منازل، نگه‌داری بوستان نزدیک محل زندگی، خدمات ترافیکی شهر و انواع خدمات متنوع به شهروندان را از جمله این خدمات دانست و افزود: انصاف نیست شهروندی که از کلیه خدمات شهری استفاده می‌کند در سال قبض نوسازی را پرداخت نکند.

معاون مالی و اقتصادی شهردار قم با انتقاد از مشارکت پایین مردم در پرداخت عوارض نوسازی تصریح کرد: از شهروندان خواهشمندیم اهتمام ویژه در پرداخت این عوارض داشته باشند، چراکه این عوارض خارج از شهر و در منفعت اشخاص دیگر هزینه نمی‌شود و صرفاً برای خود شهروندان مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در عوارض نوسازی مشوق‌هایی تعریف‌شده و تخفیف‌هایی برای افراد خوش‌حساب پیش‌بینی‌شده است، اظهار کرد: استقبال مردم در پرداخت عوارض نوسازی بسیار کم است. نحوه برخورد عموم مردم نسبت به عوارض نوسازی و میزان پرداخت و اهمیت دادن به آن، به‌مانند قبوض آب، برق و گاز بسیار اندک است، به‌نحوی‌که همان‌گونه که از این خدمات بهره‌مند می‌شوند از خدمات شهری نیز برخوردار شده ولی برخورد آنان با قبوض عوارض نوسازی بسیار متفاوت است.

کد خبر 487354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.