دفع روزانه ۷ هزار تن پسماند ساختمانی در شیراز

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: در سال گذشته در این کلانشهر روزانه بیش از ۷ هزار تن پسماند عمرانی و ساختمانی به سایت دفع این پسماندها منتقل شده است.

به گزارش ایمنا، روح‌الله خوشبخت اظهار کرد: پسماندهای عمرانی و ساختمانی بخش عمده پسماندهای عادی شهرها را تشکیل می‌دهد و مدیریت این پسماندها نیاز به همکاری واحدهای مختلف شهرداری، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها و شهروندان دارد.

وی تصریح کرد: برای مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی از مبدأ تولید ابتدا مالکان ماشین آلات حفاری نظیر بیل مکانیکی که در عملیات حفاری و خاکبرداری‌ها فعال هستند تحت عنوان پیمانکاران مجاز حفار و خاک‌بردار ساماندهی شدند در این راستا ساماندهی انواع خودروهای حمل پسماندهای عمرانی و ساختمانی انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز افزود: شهروندان و شرکت‌هایی که قصد فعالیت‌های ساخت و ساز و عمرانی دارند باید از ماشین آلات پیمانکاران مجاز سطح شهر استفاده کنند یا برای خودروها و ماشین آلات خود مجوز دریافت کنند، همچنین شهروندان می‌توانند با شماره تلفن ۳۷۳۸۶۲۶۲ و یا از طریق سامانه شهروند – پیمانکار به نشانی cw.shiraz.ir مخزن ذخیره پسماند ساختمانی را درخواست کنند تا از ریختن این پسماندها در کوچه و معبر جلوگیری شود.

وی ادامه داد: طی چند مدت اخیر برای مدیریت بهتر پسماندهای عمرانی و ساختمانی و با هدف جلوگیری از تخلیه غیر مجاز این پسماندها و نظافت و زیبایی منظر شهری، مالکان ماشین آلات حفار نظیر لودر، مینی لودر و بابکت نیز تحت عنوان پیمانکاران مجاز حفار و خاک‌بردار ساماندهی شدند و شهروندان و پیمانکارانی که قصد اجرای عملیات حفاری و خاکبرداری با این ماشین آلات را دارند باید با افراد دارای مجوز قرارداد منعقد کنند.

خوشبخت از شهروندان و پیمانکاران، شرکت‌ها و سایر کسانی که در زمینه فعالیت‌های عمرانی و ساختمانی فعالیت می‌کنند تقاضا کرد با دریافت مجوزهای لازم قبل از فعالیت‌های عمرانی و ساختمانی، همکاری لازم را با این سازمان در مدیریت پسماندهای ساختمانی با هدف عدم تخلیه غیر مجاز پسماندها و نظافت و زیبایی شهر داشته باشند.

منبع: ایسنا

کد خبر 487346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.