۱۰ اِلمان فرهنگی برای کرج نصب می‌شود

شهردار کرج با اشاره به ساخت و جانمایی ۱۰ اِلمان فرهنگی در سطح شهر، گفت: تا کنون ۷ اِلمان جانمایی شده و سه اِلمان دیگر نیز به زودی در سطح شهر نصب می شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری کرج امروز، علی کمالی زاده در آئین رونمایی از اِلمان دهقان فداکار اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۹ مقرر شد تا ۱۰ المان فرهنگی از افراد فاخری که در سطح ملی و استانی اقدامات فرهنگی و ارزشمندی انجام داده‌اند در سطح شهر جانمایی شود و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز به این موضوع تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه اِلمان دهقان فداکار، هفتمین اِلمان نصب شده طبق وعده مدیریت شهری است، عنوان کرد: تا کنون المان‌های های مهر پدری، مادر، فاتح، رازی، آتش نشان، زین‌العابدینی و دهقان فداکار نصب شده و المان‌های های کاروان شتر، پرستار و پهلوان نیز به زودی در سطح شهر جانمایی می‌شود.

شهردار کرج با اشاره به اهمیت نصب المان‌های های فرهنگی، گفت: مجموعه مدیریت شهری کرج در نظر دارد تا با نصب این المان‌ها هویت فرهنگی شهر را حفظ و حس هنری را تقویت می‌کنند.

کمالی زاده به تشریح جزئیات اِلمان دهقان فداکار پرداخت و افزود: این اِلمان با پایه، سه متر ارتفاع دارد و با توجه به اینکه دهقان فداکار، (ریزعلی خواجوی) در محله حصارک زندگی می کرده است، اِلمان یاد شده را در حصارک ابتدای بلوار شهید ایرانی جانمایی کردیم.

کد خبر 487142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.