واکسیناسیون بیش از ۶ هزار نفر در استان یزد/۵۰۰ پاکبان یزدی واکسینه شدند

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد در خصوص واکسیناسیون گروه‌های هدف در استان یزد توضیحاتی ارائه داد.

مسعود شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا ویروس در استان یزد، اظهار کرد: برنامه ایمن‌سازی و واکسیناسیون علیه کرونا در استان یزد همزمان با سراسر کشور در بهمن ماه سال گذشته آغاز و با دریافت محموله‌های مختلف در گروه‌های هدف بر اساس سند کشوری واکسیناسیون، واکسن کرونا را دریافت کردند و از ابتدای انجام واکسیناسیون در استان یزد شش هزار و ۷۲ نفر در برابر کووید ۱۹ واکسینه شدند.

وی ادامه داد: تاکنون در استان شش هزار و ۷۲ نفر دوز اول واکسن را دریافت که از این تعداد یک هزار و ۸۷۰ نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت و در برابر کووید ۱۹ واکسینه شدند.

دریافت دوز اول واکسن کرونا توسط ۶۰۰ بیمار سرطانی

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد در خصوص واکسیناسیون گروه‌های هدف و دریافت دوز اول واکسن کرونا، خاطرنشان کرد: از ابتدای واکسیناسیون کرونا در استان یزد تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان اورژانس ۱۱۵، حدود ۷۰۰ نفر از کارکنان بهداشت، بیش از سه هزار نفر از کارکنان درمان، بیش از ۳۰۰ نفر از بیماران خاص، بیش از ۶۰۰ نفر از بیماران سرطانی، بیش از ۱۰۰ نفر از جانبازان، بیش از ۲۰۰ نفر از سالمندان، هشت نفر از غسالان و بیش از ۵۰۰ نفر از پاکبانان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

شریفی با اشاره به اینکه برخی از گروه‌های هدف در استان یزد دوز دوم واکسن کرونا ویروس را دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: تمام کارکنان اورژانس ۱۱۵، بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان بهداشت، بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از کارکنان درمان، تمام جانبازان و چهار نفر از غسالان نوبت دوم واکسن کرونا را در استان یزد دریافت کردند.

وی با تاکید بر اینکه اعتقاد به پایان کرونا با انجام واکسیناسیون اشتباه است، اضافه کرد: هرگاه غفلت کردیم و میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا کاهش یافت، شاهد افزایش آمار بستری و ابتلای افراد به کرونا بودیم و تا واکسیناسیون همگانی، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مهم‌ترین راه شکست زنجیره انتقال کرونا است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد گفت: افراد باید از دورهمی‌ها و حضور در مراکز پر تجمع به شدت خودداری کنند و محدودیت‌های اعمال شده را رعایت کنند تا بتوانیم بیماری کووید ۱۹ را کنترل و از خیز بیماری عبور کنیم.

کد خبر 487132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.