بازار جشنواره فیلم کن با دو ماه تاخیر برگزار می شود

مسئولان برگزاری بازار فیلم جشنواره کن از برگزاری این رویداد مجازی در اواخر ماه ژوئن خبر دادند.

به گزارش ایمنا و به نقل از ورایتی، ، بازار فیلم امسال جشنواره کن (Marché du Film) که از مهمترین رویدادهای سینمایی جهان در حوزه عرضه، معرفی و بازاریابی آثار سینمایی است، قرار بود از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ می (۳ تا ۷ خرداد) از طریق پلتفورم آنلاین «Marchedufilm.com» برگزار شود، اما برگزاری آن بر اساس تغییرات جدید به ۲۱ تا ۲۵ ژوئن (۳۱ خرداد تا چهارم تیر) موکول شده است.

این تغییر تاریخ با توجه به درخواست اکثریت بیش از ۷۰۰ کمپانی فروش ایجاد شده است و تیم برگزاری بازار فیلم کن نیز در بیانیه‌ای پاسخ به نیازهای صنعت سینما را یکی از ارزش‌های کلیدی خود معرفی کرد.

پس از برگزاری مجازی بازار فیلم کن که به پیش نمایش آثار سینمایی اختصاص دارد، بازار حضوری جشنواره فیلم کن نیز قرار است همزمان با برگزاری جشنواره در ماه جولای برپا شود.

جشنواره فیلم کن سال گذشته به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و امسال نیز ابتدا قرار بود در تاریخ اصلی ۱۱ تا ۲۲ می (۲۱ اردیبهشت تا اول خرداد) برپا شود، اما در نهایت تصمیم بر این شد که امسال نیز با حدود دو ماه تأخیر و از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار شود. «اسپایک لی» کارگردان آمریکایی ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را بر عهده خواهد داشت.

منبع: ایسنا

کد خبر 487110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.