برای داشتن شهری زیبا و تمیز گام بر می داریم

شهردار بیرجندی گفت: تمام فعالیت‌های شهرداری باید با اصول خلاقانه و نوآوری و زیباسازی انجام شود تا موجبات آرامش بصری شهروندان شود که در این راستا بسیاری از بلوارها بهسازی شده که در راستای زیباسازی، گلکاری و نورپردازی می‌بایست اقدامات تکمیلی انجام شود.

به گزارش ایمنا؛ محمد علی جاوید در جلسه کمیته زیباسازی اظهار کرد: این کمیته می‌بایست با شناسایی مسائل مربوط به نازیبایی معابر شهر از جمله آسفالت، جدول گذاری، آیلند، خط کشی و مبلمان شهری در راستای برطرف کردن آن‌ها و ارائه راهکارهایی برای زیبا سازی منظر شهری برنامه ریزی‌هایی لازم گام بردارد.

وی افزود: اقداماتی که در شهر در راستای زیباسازی در حال شکل گرفتن است کافی نیست و باید در توسعه این فعالیت‌ها همت گماریم، اقدامات اجرایی انجام شده و زیرساخت پروژه‌ها آماده و عمده پروژه‌ها تعریف شده‌اند که در سال جاری با رنگ و لعاب دادن به زیرساخت‌ها می‌بایست این اقدامات نمود پیدا کند.

شهردار بیرجند تصریح کرد: حفظ سیمای بصری به لحاظ اهمیت فراوان و اصلاح و بهبود مبلمان شهری یکی از عوامل مهم در کسب رضایت شهروندان بوده و ما در راستای درخواست و رضایت شهروندان عمل می‌کنیم تا انتظار شهروندان برای داشتن شهر زیبا و تمیز برآورده می‌شود.

وی ادامه داد: تمام فعالیت‌های شهرداری باید با اصول خلاقانه و نوآوری و زیباسازی انجام شود تا موجبات آرامش بصری شهروندان شود که در این راستا بسیاری از بلوارها بهسازی شده که در راستای زیباسازی، گلکاری و نورپردازی می‌بایست اقدامات تکمیلی انجام شود.

جاوید ضمن تاکید بر تحول چشمگیر در زیباسازی شهری افزود: مطالعه و تنظیم ضوابط در امر زیباسازی نظیر رنگ‌آمیزی، نورپردازی، مبلمان شهری، تبلیغات محیطی، نصب المان‌های شهری، ساماندهی بلوارها و میادین، رنگ آمیزی پل‌ها و نرده‌ها و ارائه برنامه‌های علمی برای ارتقای کیفیت خیابان‌ها از وظایف اصلی شهرداری و این کمیته می‌باشد. نورپردازی مناسب، ساماندهی تابلوهای شهری و رفع نازیبایی‌های شهری را از برنامه‌های اصلی این کمیته است و در بحث مبلمان شهری هم می‌بایست بیلبوردها و سازه‌های تبلیغاتی خصوصاً در میادین ساماندهی گردند و نازیبایی‌ها برطرف گردد تا از نظر ترافیکی نیز مشکلات مرتفع شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه عملکرد مثبت و قوی شهرداری سطح توقع شهروندان را بالا می‌برد خاطرنشان کرد: قطعاً مسئولان بعدی تلاش خواهند نمود در راستای جلب رضایت شهروندان یک پله بالاتر رفته و عمل کنند؛ از نظر اعتبار هیچ محدودیتی نداریم و می‌بایست در جاهایی که زیرساخت آماده است زیباسازی انجام شود و در همین راستا ۳۲۰ هزار متر مربع آسفالت در دستور کار قرار گرفته که ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیز در نظر گرفته شده است.

کد خبر 487053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.