امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی

مهلت ثبت نام مجدد متقاضیان برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین پایان می‌یابد.

به گزارش ایمنا و بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، با توجه به تمدید مهلت ثبت‌نام برای بار دوم، داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند، یا هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و ثبت نام نکرده‌اند و افرادی که نیاز به تصحیح اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند تا آخر وقت امروز نسبت به ثبت نام یا ویرایش و تکمیل مدارک خود در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی https://www.sanjeshp.ir اقدام کنند.

با توجه به اینکه ستاد اداری آموزش دانشگاه‌ها در حال فعالیت هستند، افرادی که نیاز به دریافت اطلاعات مربوط به معدل اکتسابی و صدور فرم مربوطه دارند، می‌توانند معدل اکتسابی خود را دریافت کرده و در فرم ثبت نام آزمون درج کنند. همچنین جهت کمک به داوطلبان مجدداً در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون پیش از دریافت کارت، مهلت دیگری جهت اعلام آخرین معدل در سامانه داده خواهد شد.

بر اساس اعلام مراجع ذی‌ربط، در مورد رشته‌های مشمول استفاده از سهمیه بومی قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی، فقط رشته روانشناسی بالینی مورد نیاز اعلام شده که دانشگاه‌های محل تعهد و خدمت پس از پایان تحصیلات در سایت مرکز سنجش آموزش کشور قرار دارد.

محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد در هنگام پذیرش، هیچ ارتباطی به دانشگاه محل اخذ تعهد ندارد. داوطلب واجد شرایط سهمیه بومی، می‌تواند هر یک از دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو اعلام شده را انتخاب کرده و در صورت پذیرش ادامه تحصیل دهد، اما بعد از پایان تحصیل باید دوره تعهد خود را در دانشگاهی که متعهد خدمت سهمیه بومی شده، بگذراند.

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ طبق برنامه‌ریزی قبلی قرار است در روزهای ٣٠ و ۳۱ اردیبهشت امسال برگزار شود.

کد خبر 486836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.