صدور بیش از ۱۴۲  هزار گواهی معاینه فنی در اصفهان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان از صدور بیش از ۱۴۲ هزار گواهی معاینه فنی خودروها در سال گذشته خبر داد و گفت: مراکز معاینه فنی در سال‌جاری نیز حدود پنج هزار مراجعه کننده داشته‌اند.

مسعود بنده‌خدا در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۱۸۰ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۲ درصد از خودروها در فرایند انجام معاینه مردود شده و بیشترین علت آن «آلایندگی» ثبت شده است.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۱۴۲ هزار گواهی معاینه فنی در اصفهان صادر شده و مراکز معاینه فنی در سال‌جاری نیز حدود پنج هزار مراجعه کننده داشته‌اند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری، تمام خودروهای تولید داخل سال ۹۵ و ماقبل، خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۶ و ماقبل و خودروهای عمومی تولید سال ۹۸ و ماقبل باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

وی با اشاره به هزینه‌های انجام معاینه فنی خودرو، گفت: هزینه مراجعه معاینه فنی خودروهای سبک مبلغ ۴۷ هزار تومان و خودروهای سنگین ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان است.

بنده‌خدا اظهار کرد: خودروهای تاکسی با عمر ۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت باید هر شش ماه یک بار و خودروهای تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یک بار نسبت به دریافت معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

وی با بیان این که پذیرش سه مرکز معاینه فنی جی، ارغوانیه و شفق در سامانه fani.hamlebar.com نیز به صورت نوبت‌دهی اینترنتی فعال است، ادامه داد: مراکز معاینه فنی جی، تاکسیرانی و راهور در نوبت صبح و سایر مراکز از جمله شفق، لطیفی، ارغوانیه و آتشگاه در دو نوبت صبح و عصر از شنبه تا چهارشنبه آماده خدمات‌دهی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین نیز روزهای شنبه تا چهارشنبه در یک نوبت خدمات‌رسانی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آمار مراجعه شهروندان به این مراکز پایین است و شهروندان در حداقل زمان ممکن می‌توانند از خدمات این مراکز استفاده کنند.

کد خبر 486824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.