وجود ۲۹ هکتار بافت فرسوده در شهر برف انبار

شهردار برف انبار با بیان این که این شهر ۲۳۲ هکتار بوده که ۲۹ هکتار آن بافت فرسوده است، گفت: برای اجرای طرح بازآفرینی شهری با کمبود بودجه رو به رو هستیم.

حمیدرضا شریعتی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ به منظور تعریض خیابان‌ها ۸۰۰ متر مربع آزاد سازی مسیر در شهر برف انبار انجام شده است که عمده‌ترین آزادسازی در بلوار اصلی شهر انجام شده است.

وی افزود: شهرداری در ازای آزادسازی‌ها برای شهروندان پروانه ساختمانی و تجاری به صورت رایگان صادر کرده است، در شهر برف انبار عرض کوچه‌ها کمتر از شش متر نیست.

شهردار برف انبار با بیان اینکه این شهر ۲۳۲ هکتار مساحت دارد که ۲۹ هکتار آن بافت فرسوده است، گفت: شهر برف انبار با ادغام دو محله خمسلو و سنگ‌باران تشکیل شده که در طرح بازآفرینی شهری بازسازی اماکن تاریخی قدیمی شهر تعریف شده است.

وی افزود: محله سنگ‌باران شهر برف انبار در گذشته ارامنه نشین بوده است که اکنون ساکن منطقه جلفای اصفهان هستند و تنها آثار بر جا مانده ازآن‌ها سه قبرستان بوده که دو مورد از این قبرستان‌ها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

شهردار برف انبار ادامه داد: از سوی شهرداری اطراف این دو قبرستان دیوار کشی شده، اما با توجه به کمبود اعتبارات شهرداری امکان بازسازی نیست که در شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان پیگیر درخواست اعتبار برای بازسازی این دو قبرستان ارامنه هستیم.

کد خبر 486758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.