۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
احداث ۵۸ زمین ورزشی در بندرعباس

شهردار بندرعباس از احداث ۵۸ زمین ورزشی در این کلانشهر خبر داد و راه‌اندازی شاخه ورزش‌های شهروندی را به عنوان یک پیشنهاد مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس امینی‌زاده در نشست با رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: با افزایش جمعیت شهرها و ایجاد برخی محدودیت‌ها خصوصاً در فعالیت‌های بدنی، توسعه ورزش‌های همگانی ضروری است.

وی با اشاره به این که ورزش‌های همگانی بستر حفظ بدن سالم برای شهروندان را ایجاد می‌کند، افزود: ورزش قهرمانی، افقی برای فعالیت در زمینه ورزش‌های همگانی است.

شهردار بندرعباس ادامه داد: در شهر بندرعباس در سال‌های اخیر شاهد تغییر رویکرد از بحث‌های فیزیکی و کالبدی به حوزه‌های انسان محور بوده‌ایم که بخشی از آن در قالب بسترسازی برای فعالیت‌های ورزشی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به برخی اقدامات شده در سال‌های اخیر در راستای ایجاد بستر توسعه ورزش‌های شهروندی و همگانی، تصریح کرد: احداث مسیر پیاده‌روی، مسیر دوچرخه‌سواری و غیره برخی از این اقدامات است.

امینی‌زاده با اشاره به توسعه پارک‌های بانوان، گفت: ایجاد مسیر پیاده‌روی کوهستان در مجموعه پنجه علی به طول پنج کیلومتر و احداث ۵۸ زمین ورزشی، بخشی دیگر از اقدامات شده در سال‌های اخیر است.

وی ادامه داد: احداث زمین ورزشی ساحلی، احداث دو سالن ورزشی در محلات نیز از دیگر بسترسازی‌ها در زمینه گسترش ورزش‌های شهروندی است.

شهردار بندرعباس با اعلام پیشنهادی، خواستار ایجاد شاخه ورزش‌های شهروندی شد و اظهار کرد: بندرعباس این آمادگی را دارد تا به عنوان الگوی ورزش‌های شهروندی در این زمینه فعالیت جدی را دنبال کند.

وی با تاکید بر قرار گرفتن نیروهای هرمزگانی در جایگاه ملی ورزش‌های همگانی، گفت: با توجه به این که ساحل برای بندرعباس یک هویت محسوب می‌شود، آمادگی داریم در زمینه ورزش‌های همگانی ساحلی ظرفیت‌های تازه‌ای ایجاد کنیم.

کد خبر 486712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.