نامه کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به اسکودا

رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در نامه ای خطاب به رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران خواستار بررسی شائبه‌ تخدیش عامدانه‌ حیثیت کانون های وکلای دادگستری در جریان تعویق آزمون وکالت شد.

به گزارش ایمنا، در نامه لیلا رئیسی خطاب به رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) آمده: ضروری است احتمال وجود دست‌های پنهان در تخریب چهره و جایگاه نهاد وکالت و نیز شائبه وجود هرگونه تعمدی در تخدیش حیثیت کانون‌های وکلای دادگستری در جریان وقایع اخیر آزمون وکالت، به صورت جدی بررسی و با جدیت برخورد شود.

به گفته وی آزمون سال ۱۳۹۹ پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری ایران، بار دیگر و برای سومین مرتبه به تعویق افتاد و نوعی تبعیض و استاندارد دوگانه در تصمیمات اداری سازمان سنجش نسبت به آزمون وکالت وجود داشته که در صورت صحت این فرضیه، بدون تردید، عملی خلاف قانون و مستوجب پیگرد قانونی رخ داده است.

در ادامه نامه رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان چنین مطرح شده که سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد متولی برگزاری آزمون وکالت، همانند هر نهاد دولتی دیگری، در قبال آثار زیانبار عمدی یا غیرعمدی اعمال خود مسئولیت اداری دارد، لذا ضروری است که نسبت به بروز برخی آثار مخرب تصمیمات خود درباره تعویق چندباره آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ پاسخگو باشد.

این جانب با توجه به تضییع حقوق عامه جمع کثیری از داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ و نیز مسئولیت‌های ذاتی و اجتماعی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، بر خود لازم دانستم، پیگرد مسئولان و مباشران در وقایع متخلفانه اخیر در جریان برگزاری آزمون وکالت را خواستار شوم.

جمع کثیری از داوطلبان در تب و تاب شرکت در آزمون وکالت قرار گرفته و با اعلام دیرهنگام خبر لغو و به تعویق افتادن آزمون، فشار روانی و سرخوردگی وصف ناپذیری بر ایشان تحمیل شده است.

با فرض تصمیم سازمان سنجش و ستاد ملی مقابله با کرونا بر لغو آزمون و به تعویق انداختن آن، چرا وقتی که هیچ‌گونه تغییر معناداری در وضعیت شیوع ویروس کرونا در روزهای منتهی به ۲۰ فروردین گزارش نشده، اعلام خبر لغو و تعویق آزمون باید به ساعات پایانی پیش از برگزاری آن موکول شود؟

پر واضح است که تعداد قابل توجهی از از داوطلبان، روز قبل از برگزاری آزمون، خود را به شهرها و حوزه‌های محل آزمون رسانده و با اعلام دیرهنگام خبر لغو آزمون، علاوه بر آسیب‌های ناشی از بُعد مسیر و جابجایی با وسایل نقلیه عمومی در شرایط همه‌گیری ویروس، از نظر روحی نیز آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری بر آنان تحمیل شده است

کد خبر 486302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.