۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
ایمن‌سازی پیاده‌راه ناژوان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: پیاده‌روسازی محور گردشگری ناژوان در دستور کار فعالیت های عمرانی این منطقه در سال جاری قرار گرفته است.

علیرضا رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: اصلاح هندسی معابر و خیابان‌ها یکی از نیازهای اساسی برای داشتن یک شهر کم ترافیک است؛ شهری که تردد عابران پیاده و خودروها در آن به سهولت انجام بگیرد و افزایش روزافزون خودروها موجب بروز ترافیک‌های سنگین و قفل شدن خیابان‌ها نشود البته این اتفاق در بسیاری از شهرها از جمله در اصفهان که شهری متراکم است رخ می‌دهد و حالا شهرداری منطقه ۹ مدتی است که به صورت جدی گام در اصلاح معابر و خیابان‌های این محدوده از شهر گذاشته است.

وی با بیان این که با توسعه معابر، وضعیت ترافیک بهبود بخشیده می‌شود، افزود: تقاطع‌ها به عنوان نقاط بحرانی در عملکرد شبکه معابر شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و طراحی مناسب تقاطع از لحاظ هندسی و بهینه بودن شاخص‌های ترافیکی عملکردی و کنترلی آنها، گام مهمی در ایمن سازی و کاهش تصادفات و افزایش مطلوبیت سفرهای درون شهری است.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با اعلام اصلاح هندسی میدان شهید نصر و احداث میدان شهدا نصرآباد، تصریح کرد: با توجه به این که میدان شهید نصر قبلاً طراحی و اجرا شده، به دلیل کم بودن طول تداخل‌ها و نبود دید کافی در میدان جهت گردش به راست و وقوع تصادفات زیاد در آن، طرح اصلاح هندسی تهیه و به منطقه ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در مقابل تکیه نصرآباد تابلویی به نام میدان شهدا بود، اما در واقع میدانی در این محل وجود نداشت و از آنجایی که شهروندان به نام میدان شهدا نصرآباد می‌شناختند و از طرف دیگر بخاطر بی نظمی و آشفتگی ترافیکی و تصادفات و خلاف‌های زیادی که صورت می‌گرفت پیگیری شد تا میدان طراحی و به پیمانکار ابلاغ و اجرا شود که در مجموع اصلاح هندسی میدان شهید نصر و احداث میدان شهدا نصرآباد با بودجه‌ای بالغ بر سیصد میلیون تومان عملیاتی شده است.

رفیعی ساماندهی تردد ایمن عابرپیاده را از اولویت‌های این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: ساماندهی گذرگاه‌ها به تکیه نصرآباد و میدان شهدا که به نحو مطلوب توانستیم بحث تردد ایمن عابر پیاده را ساماندهی کرده که اجرای طرح آن همچنان ادامه دارد و بحث پیاده‌روسازی آن محدوده با تأمین اعتبار جدید ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در اقدام بعدی با توجه به رفت و آمد شهروندان به ویژه ساکنان این منطقه به صورت پیاده، پیاده‌روسازی محور گردشگری ناژوان انجام شد و ایمن‌سازی مسیرهای تردد به پیمانکار ابلاغ و فاز نخست احداث پیاده رو ناژوان تا حوالی چهارراه باغ برج از اتوبان خرازی تا حاشیه مادی حاجی با هزینه بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد؛ برای فاز دو و سه این طرح نیز پیگیری برای تأمین بودجه انجام شده و به زودی عملیاتی خواهد شد.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با بیان این که اصلاح هندسی زیر پل ناژوان مسیر گذرگاه به پیاده‌راه احیا شده و مسیر آن برای عابران پیاده ایمن‌سازی شده است، گفت: مسیر عابر پیاده با توجه به خط‌کشی‌های انجام شده، امکان تردد ایمن جهت دسترسی به ضلع شرق بزرگراه شهید خرازی را دربرخواهد داشت.

وی از اصلاح هندسی خیابان آتشگاه خبر داد و افزود: این طرح در مرحله انتخاب پیمانکار است که فاز نخست آن با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان و فاز دوم آن نیز نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که در ابتدای سال جاری در دست اجرا قرار گرفته است.

رفیعی در خصوص ایجاد مسیر دوچرخه سواری در منطقه ۹ خاطرنشان کرد: مسیر دوچرخه در نظر گرفته شده برای این منطقه، حدفاصل چهار راه جهاد تا خیابان شهید حجازی است که به صورت ترکیبی در پیاده‌رو و در حاشیه خیابان اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: امسال برای احیای مسیر دوچرخه‌سواری خیابان شهید حجازی و شهید مظاهری و نصب تابلو و علائم و خط‌کشی حدود یک میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده و در دست اقدام و اجرا است.

کد خبر 485380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.