بافت‌های فرسوده در اولویت تولید مسکن قرار می گیرد

نمایندگان مردم در خانه ملت، وزارت راه و شهرسازی را موظف کردند تا به منظور تأمین زمین مورد نیاز طرح جهش تولید و تامین مسکن، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی، اراضی متصل به بافت شهری و اراضی دستگاهها را در اولویت قرار دهد.

به گزارش ایمنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۸ فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح جهش تولید و تأمین مسکن، با ماده ۱۳ این طرح با ۱۷۶ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس ماده ۱۳ این طرح؛ وزارت راه و شهرسازی موظف است به منظور تأمین زمین مورد نیاز این طرح، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی، اراضی متصل به بافت شهری و اراضی دستگاه‌ها را در اولویت قرار دهد.

همچنین در تبصره اصلاح شده این ماده آمده است؛ وزارت راه و شهرسازی موظف است ضمن استفاده از ظرفیت‌های توسعه اراضی مواد ۹ و ۱۲ این قانون نسبت به باز پس گیری آن دسته از اراضی واگذار شده مشمول این قانون که تا یک سال پس از دریافت زمین، عملیات ساختمانی در آنها شروع نشده است اقدام نماید و متخلفین از اجرای این حکم به انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می‌گردند. آئین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

منبع: خانه ملت

کد خبر 485364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.