جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اهمیت متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان این سازمان گفت: بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ماه ١۴٠٠، حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا چهار میلیون ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

به گزارش ایمنا، مصطفی سالاری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سازمان تأمین اجتماعی مرکز برگزار شد، اظهار کرد: بازنشستگان این سازمان با بیش از ٣٠ سال سابقه نیز با توجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ٣٠ سال سابقه نیز کمتر از این میزان را (با توجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

وی افزود: مرحله اول این متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مرداد ماه ٩٩ اجرایی و مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز در اسفند ماه این سال به صورت علی‌الحساب به حساب این جمعیت واریز شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: با توجه به متناسب‌سازی برخی از صندوق‌های بازنشستگی، یک مطالبه به حق از جانب جمعیت بازنشسته تأمین اجتماعی شکل گرفت. در اسفندماه ۹۸ میزان پرداختی صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به فروردین ۱۴۰۰ بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافت و سازمان تأمین اجتماعی نیز درصدد افزایشی مشابه با هدف برقراری عدالت شد.

سالاری با بیان اینکه مجموع مبلغ پرداختی بازنشستگان تأمین اجتماعی -فروردین ماه سال ٩٨- برابر با ۶,۸۰۰ میلیارد تومان بود، اضافه کرد: این رقم امروز به بیش از ١۵ هزار میلیارد تومان رسیده و سازمان تأمین اجتماعی نیز افزایشی ١٣٠ درصدی را اعمال خواهد کرد.

وی افزود: بر این اساس حداقل‌بگیران با ۳۰ سال خدمت که برابر با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرده اند، در فروردین ١۴٠٠ با احتساب یک همسر و دو فرزند، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین با اشاره به همکاری ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی در تأمین منابع رد دیون و بودجه ١۴٠٠ تاکید کرد: سازمان به‌منظور تأمین اعتبارات متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز با مشکلی مواجه نخواهد شد.

سالاری در خصوص مبلغ پرداختی اسفند ماه ٩٨ نیز یادآور شد: پرداخت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی‌الحساب اسفندماه مرتبط به افزایش حقوق فروردین نخواهد بود و مبلغی از حقوق بازنشستگان بر این اساس کسر نمی‌شود.

وی یادآور شد: از فردا (١۵ فروردین ماه) نیز امکان صدور احکام فراهم شده و واریز حقوق بازنشستگان نیز مشابه با ماه‌های گذشته پرداخت خواهد شد.

کد خبر 484595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یک ایرانی IR ۰۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  0 0
  گسی که ۱۰ سال سابقه دارد بالای ۶۰ سال سن دارد چرا گمترین حقوق بگیره مگر ما بنده خدا ومال این آب وخاک نستم ترا خدا حقوق مام کمی اضافه کن خدا را خوش نمیاد ۳۰ سال بالای ۴ میلیلون مال ما ۲ تومن بدهن
  • IR ۰۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
   1 0
   شما خیلی آدمه با انصافی هستی که به قول خودت با ده سال سابقه کار میخای از اونی که سه برابر تو حقه بیمه پرداخت کرده حقوق تورو از اون بیشتر بدن، لطفا نظر آب دوغی نده، ای ایرانی آب دوغی.