آغاز به کار عملیات احداث بزرگترین بوستان و شهربازی در بروجرد

شهردار بروجرد گفت: عملیات احداث بزرگترین بوستان و شهربازی شهری بروجرد در مساحت ۷۰ هزار متر مربع آغاز شد.

به گزارش ایمنا، رحیم جافری اظهار کرد: در راستای پاسخگویی به یکی از نیازهای دیرینه و بحق مردم شریف بروجرد مبنی بر احداث بوستان و شهربازی این تصمیم اتخاذ شد و به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

وی افزود: بوستان مسافر در راستای توسعه فضای سبز شهری و ارتقا سرانه سبز یکی از مهمترین پروژه‌های رفاهی، گردشگری و فضای سبز شهر بروجرد است، و با توجه به اینکه ضلع جنوبی و شمالی این مجموعه قابلیت توسعه و تملک را دارد پیش بینی می‌شود این مجموعه به ۱۵ هکتار هم برسد که نسبت به بزرگترین پارکی که در بروجرد ساخته شده حدود ۵ برابر وسعت دارد.

شهردار بروجرد تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین امکانات تفریحی و زیرساخت‌های گردشگری در ضلع شمالی و غربی شهر جانمایی شده است، در راستای ایجاد تعادل و توزیع نرمال امکانات گردشگری و جلوگیری از دوقطبی شدن شهر این پارک در ضلع جنوبی شهر بروجرد مکان‌یابی شده است.

وی ادامه داد: حدود سه هکتار این پارک اختصاص به شهربازی و پارکینگ دارد و قسمتی هم در راستای جذب توریست، مسافر و کسانی که بروجرد را مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند، به عنوان مکان استراحت در نظر گرفته شده که شامل: آلاچیق، محل نصب چادر مسافرتی، نانوایی و امکانات بهداشتی است.

جافری اضافه کرد: مجموعه سینمایی روباز برای اجرای برنامه‌های نمایشی و تئاتر جهت ارائه هنر، هنرمندان بروجردی، فرودگاه گردشگری دونفره، مجموعه آموزش ترافیک، سالن سرپوشیده مجموعه نماد شهر خلاق جهت آشنایی کودکان و دانش آموزان، و پارک حرفه‌آموزی در این پارک ازجمله برنامه‌های شهرداری است که به محضر همشهریان عزیز بروجردی هدیه می‌شود.

وی با اشاره به حفظ مناره قدیمی آجرپزی موجود در فضای این پارک گفت: وجود این مناره دودکش کوره از قدیم به عنوان نماد صنعت و تولید در شهر بروجرد آوازه خود را دارد و نماد توسعه یافتگی و تمدن شهر است که از اهداف ما در مکان یابی این پارک حفظ این آثار تاریخی است.

شهردار بروجرد افزود: شرایط اقلیمی، توپوگرافی و آب و هوایی بروجرد به گونه‌ای است که اکثر هموطنان عزیز، شهر بروجرد را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند و بنده به عنوان متولی مدیریت شهری وظیفه دارم شرایط اقامت در این شهر را فراهم کنم.

جافری با بیان اینکه مشکلات متعدد شهرداری طی دو سال گذشته خاطرنشان کرد: ظرف دو سال گذشته به دلیل ناهنجاری‌هایی که در سیستم اداری و مالی شهرداری وجود داشت عملاً امکان معرفی و احداث پروژه‌های نسبتاً بزرگ همانند این پارک وجود نداشت که با رفع مشکلات مالی شهرداری، پایه گذاری یک بودجه عملیاتی، واقعی نمودن درآمدها و هزینه‌ها، کاهش هزینه‌های جاری، تعدیل نیروهای انسانی، به‌روزرسانی حقوق پرسنل و راه اندازی ماشین آلات مختلف شهرداری این امکان در ابتدای سال ۱۴۰۰ میسر شد.

وی در خصوص بدهی‌های شهرداری ادامه داد: اکثر بدهی‌های که شهرداری در سال ۹۹ پرداخت کرده است مربوط به سنوات ۱۰ سال گذشته شهرداری بوده که از جمله آنها می‌توان به پرداخت وام‌های سنگین، پرداخت مطالبات معوقه پرسنل زحمتکش شهرداری و پرداخت بدهی‌های پیمانکاران که وقت خود را صرف پروژه‌های عمرانی کرده‌اند اشاره کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 484570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.