آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۲ فروردین ماه؛ ۳ فوتی و ۲۵ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید فوتی و;v,kh مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز ۱۲ فروردین ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی افزود: از این تعداد ۶۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

شیرانی تاکید کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۲۵ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید _۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند، مثبت قطعی اعلام شد.

وی ادامه داد: اکنون ۲۰۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۴۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماری‌شان هستند.

شیرانی اضافه کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ٣ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ٨١٠ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: اکنون ۲۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت هستند.

کد خبر 484225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.