خراسان رضوی، مازندران و گیلان رکورددار سفرهای نوروزی

معاون گردشگری کشور با اشاره به کاهش شدید سفر در نوروز امسال گفت: خراسان رضوی، مازندران و گیلان رکوردار بیشترین مقصد مسافران نوروزی بودند.

به گزارش ایمنا، ولی تیموری اظهار کرد: تا امروز یک میلیون ۸۸۰ هزار نفر شب مسافر در مراکز اقامتی مجاز در سراسر کشور اقامت کردند و با احتساب اقامت سه شب در مراکز اقامتی حدود ۶۵۰ هزار مسافر در این مدت به سفر رفتند.

وی با اشاره به کاهش سفر در نوروز ۱۴۰۰ نسبت به تعطیلات عید سال ۹۸ تصریح کرد: تا شب نهم فرودین ماه سال ۱۳۹۸، ۵۶ میلیون شب نفر اقامت داشتند و امسال در این دوره زمانی یک میلیون ۸۸۰ هزار نفر شب اقامت داشتند که نشان از کاهش آمار سفر دارد.

معاون گردشگری کشور ضریب اشغال مراکز اقامتی در مدت عید را حدود ۳۵.۸ درصد اعلام کرد و گفت: تمام شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز اقامتی زیر نظر وزارت گردشگری رعایت می‌شود.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به این که در این مدت چهار هزار و ۲۰۰ بازدید از مراکز تحت نظارت گردشگری انجام شده و حتماً این روند ادامه دارد، گفت: در این بازدیدها به ۴۰۰ مرکز اخطار کتبی داده شد و ۳۳۰ مرکز نیز به دلیل رعایت مطلوب شیوه نامه‌های بهداشتی تشویق شدند.

وی با اشاره به مصوبات برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: مراکز اقامتی نیز با یک سوم ظرفیت‌شان، پذیرای مسافران هستند و بازدید میدانی در مدت نشان می‌دهد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند، البته اگر مردم شاهد تخلف بودند، می‌توانند با شماره ۰۹۶۲۹ ستاد مرکزی هماهنگی سفر تماس بگیرند.

منبع: ایرنا

کد خبر 483931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.