تخصیص ۳‌ هزار میلیارد تومان برای تامین زمین و خدمات مسکن ملی و مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان ملی زمین و مسکن در مجموع برای برنامه‌های امسال سازمان اعم از طرح مسکن ملی، مسکن مهر، خدمات زیربنایی و روبنایی و تامین زمین، سه هزار میلیاردتومان اعتبار تخصیص داده است.

به گزارش ایمنا، احمد اصغری مهرآبادی بخشی از اقدام‌های سازمان در حیطه مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن را کمک به تأمین خدمات زیربنایی، آماده‌سازی طرح‌های مسکن مهر باقی‌مانده و طرح اقدام ملی مسکن و همچنین کمک به ساخت خدمات روبنایی این طرح‌ها از قبیل مدرسه، کلانتری، مسجد و مراکز بهداشتی برشمرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در این حوزه‌ها در مجموع، نزدیک به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نقدی و غیرنقدی در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

به گفته مسؤولان وزارت راه و شهرسازی، کمتر از ۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که باید تحویل داده شود.

اکنون ۹ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی است و تعداد کمی پروژه هم با پرونده قضائی در اختیار دستگاه قضا است که دولت اختیاری برای افتتاح و تحویل آن ندارد.

۴۰ هزار واحد مسکن مهر تا کمتر از دو ماه آینده تحویل متقاضیان داده خواهد شد و پرونده مسکن مهر در سال ۱۴۰۰ به پایان خود می‌رسد.

همچنین هشت هزار و ۴۷۰ پروژه مسکن ملی در ۷۷۰ شهر در حال ساخت است که چون شهر به شهر و مقطع به مقطع ساخته شده است در برخی شهرها به پیشرفت ۱۰۰ درصدی و در برخی شهرها به پیشرفت کمتر رسیده است.

به گفته «محمود محمودزاده» معاون وزیر راه و شهرسازی، امکان افتتاح مسکن ملی در سال ۹۹ وجود داشت اما تصمیم بر این است که از فروردین امسال به صورت متواتر افتتاح مسکن ملی انجام و تا پایان دولت ادامه داشته باشد.

منبع: ایرنا

کد خبر 483877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.