کشف بیش از ۴۷۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در کشور

رئیس قرارگاه نوروزی شهید «مهدی سلماسی» پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۴۷۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و احتکاری در سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار «محمدرضا مقیمی» در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در عمل به شعار سال جدید «تولید، پشتیبانی، مانع‌زدایی ها» کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی برای رفع موانع و پشتیبانی از تولید داخل از طریق ادامه طرح تشدید مبارزه با جرایم اقتصادی، قاچاق و احتکار، با انجام اقدامات خاص پلیسی به صورت نامحسوس در ۴۸ ساعت گذشته موفق به کشف مقدار قابل توجهی کالای قاچاق و احتکاری در سطح کشور شدند.

وی افزود: کارآگاهان در بازرسی از انبارها و مراکز توزیع کالا، انواع کالای قاچاق و احتکاری از قبیل لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات رایانه و تلفن همراه، اقلام پزشکی و دارو، لوازم یدکی خودرو، پوشاک به همراه انواع احشام و طیور و سوخت را کشف کردند.

رئیس قرارگاه نوروزی شهید «مهدی سلماسی» پلیس امنیت اقتصادی ناجا در ادامه با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کلی کالاهای مکشوفه را بیش از ۴۷۴ میلیارد ریال برآورد کردند تصریح کرد: در این خصوص ۱۳۴ خودرو متعلق به متهمان توقیف و ۲۴۰ متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار مقیمی در پایان ضمن اعلام آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس امنیت اقتصادی در مقابله و مبارزه جدی و بی‌امان این پلیس با انواع جرایم اقتصادی از هموطنان درخواست کرد در صورت آگاهی و مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرمجاز و غیر قانونی از سوی افراد سود جو و متخلف موضوع را از طریق فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کد خبر 483139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.