دمای هوا تا ۶ درجه کاهش می‌یابد/ تداوم وزش باد شدید در استان اصفهان

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: امروز ناپایداری‌های جوی در استان اصفهان تداوم دارد و آسمان بسیاری از مناطق در این مدت قسمتی ابری است و وزش باد نسبتا شدید تا شدید و طوفان لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود و دما هوای استان چهار تا شش درجه کاهش می‌یابد.

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به استقرار جوی نسبتاً ناپایدار در سه روز آینده در استان اصفهان، اظهار کرد: آسمان بسیاری از مناطق در این مدت قسمتی ابری و گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود همچنین در اکثر مناطق احتمال وزش بادهای نسبتاً شدید تا شدید تا روزهای پایانی هفته وجود دارد.

وی با اشاره به وزش باد در مناطق شرقی، تصریح کرد: وزش بادهای شدید در نیمه شرقی استان همراه با گرد و خاک محلی و طوفان لحظه‌ای است و در نیمه غربی استان رگبارهای پراکنده و بهاری با احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست، همچنین وزش باد شدید در سطح استان باعث اختلال در تردد شهری و جاده‌ای و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان این که دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد، گفت: بیشینه و کمینه دمای هوای کلانشهر اصفهان بین ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

وی اضافه کرد: خور و بیابانک با دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و میمه با دمای ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 483088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.