امروز هوای اصفهان برای عموم ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۶۷ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز _پنجشنبه ۵ فروردین ماه_ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۶۷ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۷۵ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده بود. کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز در خیابان پروین با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است، کیفیت هوا در ایستگاه خرازی با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۲ ناسالم برای گروه‌های حساس است.

اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان در ایستگاه‌های استانداری و رودکی به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص‌های ۱۵۴ و ۱۶۴ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی به ترتیب با قرار گرفتن روی عدد ۷۶ و ۷۳ در وضعیت سالم ثبت شده است، همچنین امروز شاخص کیفی هوای مبارکه بر روی عدد ۷۰ و در وضعیت سالم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 483024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.