واردات ۵ تُن تلفن ثابت به کشور در ۹ ماه

براساس آمار واردات گمرک در ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ بیش از ۵ تُن تلفن ثابت بی سیم و رومیزی از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است.

به گزارش ایمنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران که خود را سازمانی حاکمیتی به عنوان مرزبان اقتصاد کشور قلمداد می‌کند، در بند ۲ سند راهبردی و عملیاتی خود برای چشم‌انداز افق ۱۴۰۰، برخورداری از جایگاه ملی و بین‌المللی بالا و دارای نقش مؤثر در تصمیم‌سازی کلان سیاست‌های اقتصاد و بازرگانی کشور را ترسیم کرده است.

نیل به چنین مهمی یعنی نقش‌آفرینی در تصمیم‌سازی‌های کلان میسور نیست مگر آنکه اطلاعات دقیق، شفاف و به موقع در اختیار تصمیم‌گیرندگان و البته آحاد مردم قرار دهد از این‌رو لازم است نسبت به به‌روزرسانی آمارهای گمرکی اهتمام بورزد؛ البته تا آنجایی که به مؤلفه‌های پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی از سوی رژیم آمریکا، تأثیر منفی نگذارد. مع‌الأسف این مهم آنگونه که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد به طوری که از حدود ۲ سال قبل نسبت به انتشار آمار صادرات و واردات کالاها که پیش‌تر انجام می‌شد، توجه نمی‌شد تا اینکه اخیراً این مهم را با در نظر گرفتن ملاحظاتی آغاز کرده است و امید می‌رود این آغازی بر روند شفاف‌سازی گمرک باشد.

بررسی آمار واردات بر اساس اطلاعات موجود و کارشناسی نشده ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۵ تُن تلفن ثابت رومیزی و بی سیم از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است.

بر اساس واردات این حجم تلفن به کشور، ۱۹۵ هزار و ۱۶۰ دلار ارز از کشور خارج شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۸ میلیارد و ۱۹۶ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۷۳۳ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که زیپ از کشورهای آلمان، امارات، ترکیه و چین وارد ایران شده است.

منبع: میزان‌

کد خبر 482704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.