توزیع گوشت گوساله گرم و منجمد با نرخ‌های مصوب از امروز

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران اعلام کرد: از امروز توزیع گوشت گوساله گرم و منجمد با نرخ‌های مصوب در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب استان تهران شروع شد.

به گزارش ایمنا، رضا سالمی درباره وضعیت توزیع گوشت قرمز ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام برای متعادل شدن قیمت در بازار افزود: از امروز هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد گردن، سردست و ران به ترتیب با نرخ‌های ۷۰ هزار، ۷۷ هزار و ۸۰ هزار تومان برای مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین با توجه به قراردادهای پیش خرید دامی در ازای تأمین نهاده‌ها با نرخ‌های مصوب که در ماه‌های گذشته توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور انجام شد، اکنون در فاز اول گوشت گرم گوساله آماده عرضه در برخی صنوف منتخب نقاط جنوبی شهر تهران با قیمت‌های بین ۹۵ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به ذخایر کافی شرکت در گوشت گوساله منجمد و گرم تصریح کرد: بخش عمده این تأمین توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و در بحث گوشت گرم و گوساله کمک می‌کنیم تا هر کجا قیمت افزایش یابد عرضه را بیشتر کنیم.

ساماندهی توزیع گوشت گوسفندی توسط اتحادیه و تولیدکنندگان عمده

سالمی درباره درخواست اتحادیه گوشت گوسفندی برای توزیع گوشت ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: توزیع گوشت گوسفندی توسط اتحادیه متبوع و تولیدکنندگان عمده عشایری ساماندهی شده که در میادین میوه و تره بار و صنوف منتخب با نرخ‌های مناسب توزیع شود.

وی ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور ۱۰۰ درصد گوشت گرم و منجمد میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران بزرگ را تأمین می‌کند اما تلاش داریم برای صنوف منتخب و شهرستان‌های استان تهران به دلیل مسافت گوشت منجمد توزیع کنیم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه توزیع گوشت گوساله منجمد در سراسر کشور انجام می‌شود، ادامه داد: برای جلوگیری از هر گونه سو استفاده و تخلفی نظارت بر توزیع و قیمت گذاری گوشت عرضه شده در میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب انجام می‌شود.

سالمی تصریح کرد: روزانه میزان توزیع گوشت گوساله منجمد و گرم با مشخصات واحد صنفی و مشخصات فرد دریافت کننده با هماهنگی بازرسی صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اصناف انجام می‌شود و همچنین قرار است بسیج اصناف در بحث نظارت بر عملکرد این واحدها همکاری کنند.

به گزارش ایمنا، بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که هر کیلوگرم گوشت گوساله در بازار بین ۱۳۵ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط ۱۵۳ تا ۱۷۰ هزار تومان است.

این در حالیست که به تازگی علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اعلام کرده بود قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی را بین ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان و شقه گوشت گوسفندی با دنبه بین ۱۲۵ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان به مغازه‌داران و قصابی‌ها تحویل داده می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال ۹۹ تولید گوشت قرمز به ٨٨٠ هزار تن پیش بینی شده بود، این در حالیست که تولید گوشت قرمز در سال ۹۲ حدود ۷۵۵ هزار تن بوده که طی سال‌های اخیر تولید گوشت قرمز ۲.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران نزدیک ۱۲.۵ کیلوگرم برای هر نفر تخمین زده شده است.

کد خبر 479788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.