کلاهبرداری میلیاردی فروشندگان کالا در سایت دیوار

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با ارائه رسیدهای جعلی بالغ بر یک میلیارد ریال از فروشندگان کالاهای دست دوم در سایت دیوار کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین ترکیان اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری خریدار کالایی که وی آگهی آن را در سایت دیوار قرار داده بود، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شاکی آگهی کالایی را در سایت دیوار قرار داده و فرد خریدار نیز با وی تماس گرفته و در هنگام تحویل کالا رسید موفق پرداخت وجه را بر روی گوشی وی اسال کرده و سپس کالا را دریافت و محل را ترک می‌کند اما فرد شاکی پس از بررسی حساب خود متوجه می‌شود که پولی به حسابش واریز نشده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان این که کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود با شکایت‌های مشابه دیگری مواجه شدند، گفت: سرانجام با انجام یک سری کارهای پلیسی و اقدامات هوشمندانه هویت اصلی فرد کلاهبردار را به دست آورده و در هماهنگی با مقام قضائی وی را در مخفیگاه خود دستگیر کردند.

وی با اشاره به کشف تعدادی از اموال مربوط به شاکیان از جمله پرندگان زینتی و موتور شارژی، اظهار کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود اما در نهایت با مشاهده مدارک و مستندات علیه خود لب به اعتراف باز کرده و به ۹ فقره کلاهبرداری با شیوه مذکور اقرار کرد.

ترکیان با بیان این که ارزش کلاهبرداری‌های صورت گرفته توسط متهم برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه بالغ بر یک میلیارد ریال است، تصریح کرد: متهم اقدام به نصب برنامه رسیدساز جعلی بر روی گوشی خود کرده و پس از شناسائی طعمه های خود در سایت دیوار باآنها قرار ملاقات می گذاشت و قبل از این که درمحل قرارحاضرشود ابتدا شماره کارت و مشخصات صاحب کارت را از شاکی به صورت تلفنی دریافت و سپس رسید جعلی رادرگوشی تلفن همراه خود تهیه ودرهنگام مراجعه و دریافت کالا، رسیدجعلی رابرای شاکی ارسال می کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی، اظهار کرد: به شهروندان توصیه اکید می‌کنیم که پیش از این که از واریز وجه به حساب خود مطمئن نشده اند از تحویل کالا به خریداران خودداری کنند و به صرف ارسال رسید واریز وجه به گوشی خود اکتفا نکنند.

کد خبر 479515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.