صالحی امیری: تلاش داریم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم

رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم تقدیر از سهراب مرادی با تاکید بر فاکتورهای اخلاق و فرهنگ در ورزش گفت: تلاش ما و وزارت این است که روح اخلاق و فرهنگی را در ورزش بدمیم.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در مراسمی که امروز چهارشنبه با حضور سیدرضا صالحی امیری در اصفهان برگزار شد از سردیس و تمبر سهراب مرادی قهرمان پر افتخار وزنه برداری جهان و المپیک رونمایی شد ضمن اینکه به پاس قدردانی از تلاش‌ها و قهرمانی‌های وی کلید یک واحد آپارتمان هم در اختیار وی قرار گرفت.

در آغاز این مراسم طباطبایی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن خیر مقدم به دکتر صالحی امیری و هیأت همراه از تلاش‌ها و حمایت‌های کمیته ملی المپیک از ورزش و قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه رضایی استاندار اصفهان نیز حضور دکتر صالحی امیری و هیأت همراه را خیر مقدم گفت و اظهار کرد: کشورهای مختلف با تمدن‌های مختلف و مردمانشان برای قهرمانان ورزشی خود ارزش ویژه قائل هستند در ایران نیز این افراد همیشه مورد احترام مردم بوده و خواهند بود.

وی ادامه داد: سهراب مرادی بعنوان اولین مدال آور طلای المپیک استان اصفهان متعلق به این شهر و استان نیست، او در دل و قلب تمام ایرانیان سراسر دنیا جای دارد و مطمئناً تلاش‌ها و افتخارآفرینی‌های او هیچ گاه از ذهن و یاد مردم بیرون نخواهد رفت.

رضایی یادآور شد: امیدوارم نشست و اقدام امروز مقدمه و گامی مثبت برای جوانان و آینده سازان استان باشد تا آنان بدانند که مسئولان تلاش‌ها و زحمات قهرمانان خود را فراموش نکرده اند و برای اعتلای ورزش از هیچ همت و تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

وی در پایان از زحمات طباطبایی و تیم مدیریتی اداره کل ورزش استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: مطمئنم اداره کل ورزش استان با تیم ارزشمند و کاربلدی که در کنار طباطبایی فعالیت می‌کنند به توفیقات روزافزونی خواهند رسید.

دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز از برپایی این نشست و توجه استاندار و مسئولان استان به آتیه قهرمانان و ورزشکاران تقدیرکرد و اظهار داشت: خدا را شاکرم توفیق شد بار دیگر در استانی حضور یابم که فخر ایران و ایران زمین است. این جغرافیای رمز و رازآلود همیشه نگینی ارزشمند بر انگشتری تمدن ایران زمین بوده است.

وی ادامه داد: نمی‌توان از ایران سخن گفت و بلافاصله از اصفهان در قالب تمدن ایران زمین نام نیاورد. در چندین دیدارم با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک از اصفهان و شیراز صحبت کردم و باخ گفت که کامل این دو استان را می‌شناسم و به دلیل علاقمندی به این تمدن چندین بار بصورت شخصی از آثار تاریخی این استان‌ها دیدن کرده ام.

صالحی امیری یادآور شد: آن چیزی که ایران را در دنیا شناسانده و می درخشاند همین تمدن و شعر و میراث ارزشمندی است که در استان‌هایی نظیر اصفهان جای دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: از اصفهان ندای وحدت می‌آید که باید این اتحاد و همدلی را مدیون نگاه ویژه استاندار محترم دانست که از حواشی دوری کرده است و به متن توجه ویژه دارد. همچنین از طباطبایی بعنوان یکی از پرتلاش‌ترین مدیران ورزش در استان‌های کشور و علی مرادی رئیس سخت کوش فدراسیون وزنه برداری تقدیر و تشکر می‌کنم.

صالحی امیری: تلاش داریم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم

وی ادامه داد: جا دارد از پیشکسوت دلسوزی که ورزش و وزنه براری استان اصفهان همیشه مدیون زحمات او بوده است و خواهد بود تقدیر کنیم، این فرد که خود از پیشکسوتان رشته وزنه برداری است و زندگی خود را وقف این رشته کرده است کسی جز استاد سیف زاده نیست.

دکتر صالحی امیری افزود: در تاریخ ایران زمین قهرمانان فراوانی داریم اما آنهایی شایسته تقدیر هستند که به مرام پهلوانی نیز رسیده باشند. قهرمان به دنبال سکه و سکوست اما پهلوان در متن جامعه خود زیست می‌کند و با مردم خود می خندد و می گرید، توجه پهلوان به دردها و آلام مردمش است و هویت خودش را از مردم می‌گیرد.

از ابتدای ورزش تا کنون بسیار مدال و مدال آور در ایران داشته ایم اما نام تختی و مرامش در ذهن و یادها مانده چراکه پرشی خوب از سکوی قهرمانی به سکوی پهلوانی داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: سهراب مرادی چه مدال بگیرد و چه نگیرد برای مردمش محترم است چرا که مرام و منش پهلوانی دارد. او ورزشکاری نجیب است؛ به همین دلیل نیز قناعت دارد و زیاده خواه نیست و از همین رو شجاعت نیز دارد و به همین دلایل ظرفیتی ویژه برای استان و کشوش محسوب می‌شود؛ شک نداشته باشید این قهرمان با نام نیک، نجابت و شجاعتش برای نسل‌های بعد نیز زنده و ماندگار خواهد ماند.

وی ادامه داد: متأسفانه در جامعه سرمایه‌ها را مادی تعریف کرده ایم. ورزش یک جسم و یک روح دارد، یک نکره و یک معرفه دارد؛ جسم همان میدان، سکه و سکوست و روح ورزش فرهنگ اخلاق است. تلاش وزارت، کمیته ملی المپیک و ۵۲ فدراسیون این است که بتوانیم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم وگرنه مانند برخی کشورهای منطقه می‌توان قهرمان اجاره‌ای آورد و به سکو رسید اما سرمایه ما در ورزش سرمایه فرهنگی است.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه نشست ضمن تشکر از استاندار و مدیر کل ورزش استان اصفهان به مناسبت برپایی این نشست اظهار کرد: از دکتر صالحی امیری و هیأت همراه که وقت گذاشتند وبرای این مراسم تشریف آوردند تقدیر و تشکرمی کنم و بدون اغراق باید بگویم با حضور دکتر صالحی امیری در رأس کمیته ملی المپیک نگاه‌ها به این ارگان بین المللی عوض شده و چهره‌ای فرهنگی ورزشی با رعایت اصول فرهنگی و اخلاقی را نظاره گر هستیم.

وی ادامه داد: همچنین ازخانواده خیری که برای تأمین یک واحد آپارتمان جهت هدیه به سهراب مرادی حمایت کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

مرادی گفت: ورزش پدیده‌ای اجتماعی است که می‌تواند با الگوسازی نقش بی بدیلی در پرورش و تربیت نسل بعدی ایران زمین داشته باشد. سهراب در ورزش امروز الگویی اخلاقی مناسب برای آینده سازان این سرزمین است و کردار و رفتار نیک او جای تقدیر دارد.

کد خبر 478843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.