جهانگیری: تولید کنندگان و کارآفرینان در دوران تحریم صنایع کشور را سرپا نگه داشتند

معاون اول رئیس جمهور با تجلیل از عملکرد همه کارآفرینان و صنعتگران کشور در دوران سخت تحریم ها، گفت: کارآفرینان کشور در این شرایط دشوار که آمریکایی‌ها می‌خواستند اقتصاد و تولید کشور را زمین گیر کنند موفق شدند صنایع کشور را سرپا نگه دارند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) در پنجمین دوره اهدای نشان و تندیس کارآفرینی "امین الضرب" اظهار کرد: همه انسان‌ها در مسیر زندگی و فعالیت اقتصادی خود با موانع و چالش‌هایی مواجه هستند اما انسان‌های بزرگ وقتی با دیگران متمایز می‌شوند که با وجود مشکلات کارهای بزرگی انجام می‌دهند که باید از آنها قدردانی و تشکر کرد.

وی ضمن ارزشمند توصیف کردن اقدام اتاق بازرگانی کشور در معرفی افراد زحمتکش و خوشنام در عرصه تولید و کارآفرینی، گفت: این اتفاق که به یاد مرحوم امین الضرب انجام می‌شود ستایش‌آمیز است. نام مرحوم امین الضرب همواره در مسائل اجتماعی و اقتصادی ماندگار است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: معرفی انسان‌های نمونه و کارهای ماندگار به نسل جوان باعث معرفی الگوها و الگوسازی می‌شود تا نسل جوان احساس کند می‌تواند کارهای بزرگی همانند این الگوها انجام دهند و آینده درخشانی را برای کشور همانطور که قبلی‌ها ساختند، رقم بزنند.

جهانگیری با اشاره به برخی انتقادها در این جلسه از موانع ایجاد شده پیش روی صنعتگران، گفت: تولید کننده و صنعتگر همواره کارش ترسیم آینده خوب از دل مشکلات است تا بتواند از دل سختی‌ها و دشواری‌ها عمرانی و آبادانی برای کشور رقم زند.

وی خطاب به حاضران در جلسه گفت: عده‌ای در کشور وجود دارند که همواره به دنبال زیاد کردن مشکلات هستند، مشکل نبوده را بوده، حرف نزده را زده و دروغ پردازی می‌کنند و بر اساس آن دروغ تحلیل و ارزیابی هم انجام می‌دهند اما تولید کنندگان کشور می‌دانند که باید آینده خوبی برای کشور ترسیم کرد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: روزهای خوبی را برای کشور پیش بینی می‌کنم، به فضل الهی این سختی‌ها تمام خواهد شد و آینده خوبی پیش روی ملت ایران قرار خواهد گرفت. حتماً با همراهی و همکاری نسل جوان با نسل کارکشته و با تجربه گذشته می‌توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

در این جلسه که شهردار تهران و رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، به ۹ نفر از صنعتگران و کارآفرینان نمونه کشور نشان و تندیس کارآفرینی "امین الضرب" اهدا شد.

کد خبر 478634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.