افزایش ۳۵ درصدی کرایه اتوبوس و تاکسی در تهران

اعضای شورای شهر تهران لایحه افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال ۱۴۰۰ را تصویب کرده و با افزایش ۳۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس و تاکسی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد علیخانی در جلسه امروز (سه شنبه) شورای شهر تهران با قرائت گزارش کمیسیون عمران و حمل و نقل درباره قیمت بلیت مترو گفت: با توجه به کاهش مسافر و افزایش هزینه‌ها، قیمت تمام شده بلیت در سال ۱۴۰۰، معادل ۱۹ هزار و ۸۵۹ تومان در شرایط کرونایی برآورد شده است با توجه به این که ۹ درصد از آن سهم شهروندان در نظر گرفته شده است متوسط افزایش نرخ بلیت مترو در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ برابر با ۲۴.۷۵ درصد است.

وی با اشاره به قیمت بلیت اتوبوس گفت: متوسط افزایش نرخ بلیت اتوبوس در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ برابر ۳۵ درصد است و به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود از ابتدای اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نرخ کرایه اتوبوسرانی را تا سقف ۳۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش داده به نحوی که متوسط افزایش نرخ از ۲۵ درصد فراتر نرود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره نرخ بلیت تاکسی گفت: نرخ‌گذاری تاکسی متفاوت با مترو و اتوبوس است چرا که وسیله نقلیه شخصی است و یارانه مترو و اتوبوس را ندارد، لذا به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود براساس نرخ خطوط تاکسی به طور متوسط تا سقف ۳۵ درصد کرایه تاکسی را افزایش دهد.

به گزارش ایمنا، اعضای شورای شهر تهران افزایش نرخ بلیت مترو، اتوبوس و تاکسی را تصویب کردند.

کد خبر 478627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.