فایننشال تایمز: بایدن فرصت اندکی برای نجات برجام دارد

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی تاکید کرد فرصت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای نجات برجام اندک است.

به گزارش ایمنا، فایننشال تایمز در گزارشی با عنوان "جو بایدن فرصت اندکی برای نجات برجام دارد" نوشت: هدف جو بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سعی در نابودی آن داشت، همواره یک روند در حال بررسی بوده است.

به نوشته این روزنامه، تصمیم سه سال قبل ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌های شدید بر ایران اندک تلاش تنش زدایی بین دشمنان قدیمی را از بین برد.

فایننشال تایمز با اشاره به اقدام ایران در توقف اجرای پروتکل الحاقی، سفر هفته گذشته رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و دستیابی به تفاهمی مشترک در خصوص انجام برخی راستی آزمایی ها به مدت سه ماه نوشت: این امر فرصتی برای دولت بایدن و طرف‌های اروپایی برجام فراهم کرده که باید از آن استفاده کنند تا شرایطی به وجود آورند تا با ایران بر سر گام‌های بعدی تعامل کنند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه تاکید کرد آمریکا می‌تواند اقدامات بیشتری انجام دهد تا اعتماد ایران را به دست آورد. یک گزینه می‌تواند اجازه فروش نفت خام به کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن باشد تا ایران به میلیاردها دلار پول نفت خود که نزد این کشورها نگه داشته شده، دسترسی پیدا کند.

منبع: تسنیم

کد خبر 477644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.