ساماندهی بی‌خانمان های جنوب پایتخت

شهردار منطقه ۱۹ تهران از ساماندهی افراد بی خانمان در گرمخانه‌ها و اجرای طرح «زمستان گرم» در جنوب پایتخت خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی توکلی درباره ساماندهی افراد بی خانمان در گرمخانه‌ها و طرح «زمستان گرم» اظهار کرد: این طرح همزمان با آغاز زمستان و برودت هوا با گشت زنی در نقاط آسیب پذیر این منطقه همچون زمین‌های بایر و خرابه‌ها، زیرپل‌ها، ساختمان‌های نیمه کاره به صورت مستمر انجام شده است.

وی افزود: افراد شناسایی شده در گشت‌های شبانه روزی به منظور اقامت موقت به گرمخانه منطقه منتقل شده و از امکانات مختلف آن همچون مددکاری، پزشکی، مشاوره و امکاناتی نظیر حمام، آرایشگاه، لباس و غذای گرم بهره مند می‌شوند.

شهردار منطقه ۱۲ تهران ادامه داد: گرمخانه منطقه ۱۹ از ظرفیت اسکان موقت ۱۱۵ نفر برخوردار است که البته در شرایط اضطراری امکان افزایش این ظرفیت تا ۱۴۰ نفر نیز وجود دارد. از این تعداد به طور میانگین روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفر توسط گشت‌های منطقه جمع آوری و به گرمخانه منتقل شده و سایر افراد نیز به صورت خود معرف به این مرکز مراجعه می‌کنند.

وی افزود: منطقه به منظور حل مشکلات زیرساختی این مرکز، عملیات بازسازی آن در قالب افزایش مساحت سالن غذاخوری، رفع نواقص حمام و سرویس‌های بهداشتی، نصب یک چشمه سرویس بهداشتی ویژه افراد سالخورده در حال انجام است.

توکلی همچنین به اجرای طرح جمع آوری معتادین متجاهر با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اشاره کرد که به زودی در این منطقه اجرا خواهد شد.

منبع: فارس

کد خبر 477469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.