آماده تبادل تجربیات با کشورهای مختلف در عرصه مقابله با همه‌گیری کرونا هستیم

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت ضرورت ارتقای سطح همکاری های تهران_بخارست در حوزه های مورد علاقه، تصریح کرد: ایران علاقمند و آماده تبادل تجربیات با کشورهای مختلف در عرصه مقابله با همه‌گیری کرونا است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز _چهارشنبه_ هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید جمهوری رومانی در تهران، اظهار کرد: ظرفیت‌های خوبی برای ارتقای همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های اقتصادی و علمی وجود دارد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه در دوره جدید روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد، افزود: جمهوری اسلامی ایران علاقمند و آماده تعامل و تبادل نظر و تجربه در عرصه مقابله با همه‌گیری کرونا با کشورهای مختلف از جمله رومانی است.

خانم میرلا کارمن گرکو، سفیر جدید جمهوری رومانی در تهران در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود گفت: روابط تهران و بخارست همواره صمیمی و دوستانه بوده و باید از این بستر برای عملی شدن فرصت‌های موجود برای ارتقای سطح همکاری‌ها و روابط فیمابین به خوبی بهره بگیریم.

وی افزود: اجرای برخی توافقات دو کشور به دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاده که در رایزنی‌های خود با سفیر ایران در بخارست تلاش کرده‌ایم با برگزاری سریع‌تر کمیسیون مشترک همکاری‌های دوجانبه تاخیرها و مشکلات به وجود آمده در مسیر گسترش روابط را برطرف کنیم.

کد خبر 477366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.