ضرورت رسیدن به فرمولی واحد در متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از نمایندگان بازنشستگان مشمول تأمین اجتماعی دعوت کرد تا با برپایی جلسات فوری با مدیرعامل تأمین اجتماعی برای رسیدن به فرمولی واحد در متناسب سازی حقوق خود کمک کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت در جلسه با نمایندگان کانون بازنشستگان کارمندان دولت مشمول تأمین اجتماعی ضمن استقبال از نقطه نظرات آنان برای اجرای هرچه بهتر قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان، اظهار کرد: امروز تعامل خوبی با تمامی کانون‌های بازنشستگان تأمین اجتماعی وجود دارد و ابراز امیدواری کرد تا بتوان به راه حل فوری در این زمینه دست یافت.

براساس این گزارش در جلسه مزبور تعدادی از نمایندگان کانون‌های مربوطه از جمله: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هلال احمر، بنیاد شهید و امور ایثارگران، مخابرات ایران، کمیته امداد امام (ره) و… مسائل و مشکلات خود در زمینه شیوه اجرای متناسب‌سازی حقوق و دستمزد بیان کردند و خواستار تشکیل کارگروهی برای رعایت عدالت در متناسب سازی حقوق کارمندان دولت بازنشسته مشمول تأمین اجتماعی شدند.

همچنین، نمایندگان بازنشستگان خواستار آن شدند که تا فرصت باقی مانده تا پایان سال تمهیدی اندیشیده شود تا موضوع ما به‌التفاوت‌ها اجرایی شود، تا از این راه بسیاری از این مشکلات برطرف شود.

بعلاوه، تأمین منابع مورد نیاز برای ادامه متناسب سازی در سال آینده از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

سپس رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از نمایندگان بازنشستگان کارکنان دولت مشمول تأمین اجتماعی دعوت کرد تا همچون سایر تشکل‌های بازنشستگی لشگری و کشوری، با برپایی جلسات فوری (حداکثر تا پایان هفته جاری) با کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به یک فرمول واحدی برای رفع مشکل اختلاف در نحوه پرداخت‌های طرح همسان سازی حقوق و دست مزد این کانون با سایر بازنشستگان کشوری و لشکری دست پیدا کنند.

وی در پایان گفت: پس از جمع بندی نهایی سند مربوطه امضا و به مورد اجرا درخواهد آمد تا این اختلاف در متناسب سازی برطرف شود.

منبع: ایرنا
کد خبر 477151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.