سازمان حج و زیارت: اعزام به عراق شایعه است

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با تکذیب برخی اخبار ضد و نقیض درباره تاریخ از سرگیری اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز درباره زمان اعزام‌ها پاسخ نهایی را نداده است.

به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی با اشاره به انتظار متقاضیان سفر به عتبات عالیات به ویژه در ماه رجب و شعبان، اظهار کرد: سازمان حج و زیارت همواره بر زیارت همراه با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، امنیت و به ویژه سلامت تاکید داشته و این مهم در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شده است. طبق تاکید رئیس سازمان حج و زیارت مبنی بر لزوم توجه به حفظ سلامت زائران، از سرگیری اعزام‌ها به تائیدیه ستاد ملی مقابله با کرونا منوط شده است.

وی با بیان این‌که در یک سال گذشته سفرهای زیارتی به عتبات عالیات به دلیل بحران کرونا تعطیل شده است، افزود: بعد از شیوع این بحران، دستورالعمل بهداشتی کاملی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیأت پزشکی تهیه شد که بعد از تدوین در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور میزبان قرار گرفته است تا در صورت از سرگیری اعزام‌ها این مهم مورد توجه جدی قرار گیرد، اما هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا درباره زمان اعزام‌ها پاسخ نهایی را نداده و راه‌اندازی دوباره سفرها به تاییدیه این ستاد منوط است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه‌نامه‌های تدوین شده و از طرفی اشتیاق وصف‌ناپذیر مردم به این زیارت پربرکت و معنوی، شاهد اعزام دوباره زائران به عتبات باشیم.

رحمانی تاکید کرد: در صورت تائیدیه ستاد ملی مقابله با کرونا برای از سرگیری سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، برنامه‌های دقیقی از نظر تامین امکانات و توجه به حفظ سلامت زائران در رفت و بازگشت تدوین شده که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد، در صورت مشخص شدن این موضوع، از سوی سازمان حج و زیارت اطلاع‌رسانی دقیق می‌شود و مردم به اخبار ضدونقیض برخی رسانه‌ها و شایعات توجه نکنند.

پیشتر اعلام شده بود که ستاد ملی کرونا با از سرگیری اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات موافقت کرده است که این ستاد آن را تکذیب کرد. به تازگی نیز اخباری مبنی بر ازسرگیری سفرهای زیارتی به عراق در تعطیلات نوروز منتشر شده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 475745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.