شبکه بزرگراهی شهر قم به علائم ترافیکی مجهز می‌شود

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: شبکه معابر بزرگراهی داخلی شهر قم به علائم ترافیکی و تابلوهای تعیین مسیر مجهز می‌شود.

به گزارش ایمنا، قاسم طالبی با اشاره به استخراج نیازهای ترافیکی شبکه بزرگراه‌های شهر اظهار کرد: با شکل‌گیری معابر بزرگراهی در شهر قم شاهد تردد و افزایش استفاده شهروندان از آنها هستیم در واقع سهم بسزایی از هدایت و کنترل ترافیک و تردد شهری از طریق مسیرهای بزرگراهی است که لزوم توجه بیشتر به ساماندهی آن‌ها را مشخص می‌کند.

وی از نصب علائم ترافیکی و تابلوهای تعیین مسیر در این معابر خبر داد و افزود: با توجه به این که بسیاری از بزرگراه‌های شهری قم در چند سال گذشته احداث شده و بهره برداری شده‌اند و دارای تقاطع‌ها، میدان‌ها و پل‌های متعددی هستند، تأمین نیازهای ترافیکی این معابر در دستور کار سازمان ترافیک قرار دارد.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: تابلوهای تعیین مسیر نصب شده در بزرگراه‌های شهری به رنگ سبز بوده و زیرمجموعه تابلوهای اخباری محسوب می‌شود که با هدف مسیریابی سریع رانندگان برای انتخاب کوتاه‌ترین و بهترین مسیر به منظور کاهش زمان سفر و دستیابی آسان‌تر به مقصد و افزایش ایمنی معابر به دو صورت بالاسری و کناری نصب می‌شود.

طالبی همچنین از نصب تابلوهای تعیین مسیر کناری در بلوار امام صادق(ع) پردیسان واقع در منطقه هشت خبر داد و گفت: نصب تابلوهای تعیین مسیر با توجه به تردد بالای شهروندان در این معبر و وجود دسترسی چندین دانشگاه و معبر شریانی بین بلوار الغدیر و بزرگراه مرجعیت از اهمیت بالایی برخوردار بود.

کد خبر 475689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.