نمایشنامه «مده آ» به شهرزاد می‌آید

نمایشنامه «مده آ» به کارگردانی افشین قاسمی دوم و نهم اسفندماه در پردیس تئاتر شهرزاد اجراخوانی می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی پروژه، نمایشنامه «مده آ» به نویسندگی اوریپید نویسنده عصر یونان باستان و کارگردانی افشین قاسمی در دو روز شنبه _دوم و نهم اسفندماه_ در پردیس تئاتر شهرزاد اجراخوانی می‌شود.

کارگردان درباره این اجراخوانی نوشته است:

«خیانت همسر برای زنی که تمام وجودش سراسر عشق به او است، قابل بخشش نیست و آتش عشق را به نفرت تبدیل می‌کند، از این رو مده آ با تمام عشق به جیسون، درصد انتقام از او برمی‌آید و از مکر زنانه خود بهره می‌جوید. این نفرت در درون مده آ چنان شعله می‌کشد که فرزندان خود را نیز از پای در می‌آورد. افسانه «مده آ» که توسط اورپید چهارصد سال قبل از میلاد نوشته و اجرا شده است، دستمایه آن شد که گروه آوای ققنوس این نمایشنامه را انتخاب کرده و آن را برای اجراخوانی آماده کند.»

دیگر عواملی که این اثر را همراهی می‌کنند عبارتند از مترجم: غلامرضا شهبازی، تهیه کننده: سامان علیزاده، خوانشگران: (به ترتیب ایفای نقش) گلناز عیدی، افشین قاسمی، ماهرخ سالاری، زهرا شیرازی، سحر شیرزاد، علی شهبازی، سامان علیزاده، زهرا کلانتر، آرزو ریسمانچیان، لیلا دهقان، مریم شهر آینی، فاطمه اوستائی، آذین آقایی، سارا زمزم، مشاور رسانه‌ای: محمدحسین عبداللهی، طراح پوستر: سونیا هادی‌گل، استودیو دیزاین ایماژ.

در خلاصه این نمایش آمده است: مده آ زنی ساحره است که به جیسون در دزدیدن پشم زرین قوچ مقدس کمک کرده است و با او ازدواج می‌کند. پس از ورود به شهر کورنت، جیسون دلباخته دختر پادشاه شده و با او وصلت می‌کند. مده آ این خیانت را تاب نمی‌آورد و درصدد انتقام بر می‌آید.

کد خبر 475682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.