پیشرفت ۷۰ درصدی ساخت خانه تئاتر شهر قزوین

سرپرست منطقه دو شهرداری قزوین گفت: ساخت خانه تئاتر شهر قزوین تاکنون ۷۰ درصد رشد فیزیکی داشته و با تامین اعتبارات لازم در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایمنا، سلیمان بهرامی در این باره اظهار کرد: این پروژه دارای سه هزار متر مربع مساحت بوده و دارای دو مجموعه نمایش روباز و سکوی‌های تماشاچیان است.

وی افزود: فاز نخست این پروژه در مهرماه ۱۳۹۷ شامل احداث ساختمان با قرارداد پنج میلیارد تومانی به اتمام رسیده و فاز دوم آن نیز در آذر ماه سال گذشته شامل تکمیل ساختمان و احداث محوطه با قرارداد هشت میلیارد تومانی آغاز شده است.

سرپرست منطقه دو شهرداری قزوین ادامه داد: فاز سوم این پروژه هم شامل نمای کرتین‌وال طبقه همکف، پنجره‌های طبقه اول و نورپردازی پشت نمای ساختمان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل موجود در روند اجرایی این پروژه موضوع کمبود اعتبارات است که امیدواریم با توجه به رایزنی‌های انجام شده این مشکل در آینده‌ای نزدیک برطرف شود.

بهرامی افزود: پروژه خانه تئاتر قزوین یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه‌های عمرانی شهرداری قزوین در حوزه فرهنگی است که امیدواریم با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با هنرمندان و مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانیم فضای مناسب و درخور شانی را برای آنها احداث کنیم.

وی عنوان کرد: این منطقه شهرداری علاوه بر پروژه خانه تئاتر شهر قزوین تمرکز ویژه‌ای هم بر دیگر پروژه‌های عمرانی از جمله احداث مجموعه ورزشی شقایق ۲، سوله ورزشی شرق باهنر، فاز سوم بوستان امام علی (ع) و بوستان ولایت دارد که همه این موارد از پروژه‌های مهم شهر قزوین به حساب می‌آید و می‌تواند فضای مناسبی را برای شهروندان قزوینی در زمینه ورزشی و تفریحی ایجاد کند.

منبع: ایلنا

کد خبر 475661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.