۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
هوای اصفهان سالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۹۶ وضعیت (زرد) سالم را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه _۲۹ بهمن ماه_ با میانگین ۱۱۷ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۹۶ وضعیت (زرد) را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم خیابان استانداری با شاخص ۸۶، خیابان‌های پروین و رهنان با شاخص ۶۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۸۹، خیابان فرشادی با شاخص ۵۷، میدان فیض و کردآباد با شاخص ۷۷ (زرد) سالم است؛ همچنین وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۰۳، میدان انقلاب با شاخص ۱۱۳، خیابان رودکی با شاخص ۱۳۹، خیابان کاوه با شاخص ۱۱۸، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۱۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۴ (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش می‌شود.

امروز کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان از جمله شاهین‌شهر با میانگین ۸۴ و سجزی با میانگین ۶۳ (زرد) سالم است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، مبارکه، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 475631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.