قالیباف: نمایندگان ۴۸ ساعت برای ارائه پیشنهاد درباره بودجه فرصت دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان کمی که برای اتمام بررسی لایحه بودجه وجود دارد، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق به صورت فشرده، بررسی اصلاحات دولت در لایحه بودجه را تا پایان روز جمعه به اتمام می رسانند و صحن علنی یکشنبه هفته آتی وارد بررسی جزئیات می شود.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف، در نشست علنی امروز -سه شنبه ۲۸ بهمن ماه- مجلس شورای اسلامی پس از تصویب کلیات لایحه اصلاح شده بودجه سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه مجلس از همان ابتدا با جلساتی که با دولت گذاشت با تفاهم و توافق موضوعات را پیش برد، اظهار کرد: لایحه اول جهت حل مشکلات مردم در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه بودجه کشور تنها تصمیم دولت نبوده و وقتی بودجه‌ای یک‌ساله تصویب می‌شود، اقتصاد مردم را در سال آتی رقم می‌زنیم، گفت: با این حال تعامل لازم در میانه کار اتفاق نیفتاد و کلیات لایحه بودجه در صحن علنی از سوی نمایندگان رد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دولت مجدداً لایحه اصلاحی بودجه را داد که طی آن حدود ۷ مورد اصلاح صورت گرفت که مجلس نیز امروز با رأی بالایی با اصلاحات موافقت کرد و کلیات لایحه بودجه را به تصویب رساند که اکنون این لایحه جهت بررسی اصلاحات به کمیسیون تلفیق ارسال می‌شود.

قالیباف ادامه داد: با توجه به زمان کمی که باقی مانده، کمیسیون تلفیق از امروز عصر تلاش خود را آغاز می‌کند تا با کار شبانه روزی تا پایان وقت جمعه بازنگری و تصمیم‌گیری بر لایحه بودجه انجام شود. پس از آن، لایحه در سامانه بارگذاری می‌شود و نمایندگان و کمیسیون‌ها، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه با احتساب رفت و برگشت مصوبات به شورای نگهبان و مجلس، زمان کمی برای اتمام کار بررسی لایحه بودجه داریم خاطرنشان کرد: بنا داریم یکشنبه هفته آینده در صحن علنی وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ شویم. البته پیشنهادات نمایندگان درباره لایحه بودجه همچنان موجود است.

کد خبر 475439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.