شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان افزایش یافت

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۴۰ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _دوشنبه ۲۷ بهمن_ با میانگین ۶۹ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۴۰ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم خیابان‌های فرشادی و پروین با شاخص ۱۲۷، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۹، رودکی با شاخص ۱۱۰، میدان فیض با شاخص ۱۲۱، خیابان کاوه با شاخص ۱۲۵ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش می‌شود.

همچنین شاخص‌های کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۱، میدان انقلاب با شاخص ۱۵۶، خیابان‌های استانداری و میرزا طاهر با شاخص ۱۵۲، کردآباد با شاخص ۱۷۲ وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد و کیفیت هوا در خیابان رهنان با شاخص ۶۵ در وضعیت (زرد) سالم است.

امروز کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان از جمله شاهین‌شهر با میانگین ۶۴ و سجزی با میانگین ۹۴ در وضعیت سالم است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، مبارکه، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 475120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.