۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
هوای اصفهان ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۳۷ برای دومین روز متوالی در وضعیت نارنجی (ناسالم) برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - ۲۵ بهمن ماه - با میانگین ۱۱۰ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۳۷ همچنان وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز از ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد، خیابان استانداری، خیابان پروین، بزرگراه خرازی و خیابان رودکی به دلیل قطع بودن دستگاه‌های سنجش در دسترس نیست. اما کیفیت هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۱۶۷، خیابان کاوه با شاخص ۱۵۲ و کردآباد با شاخص ۱۶۹ "قرمز" ناسالم برای عموم شهروندان است.

همچنین وضعیت کیفی هوا در خیابان رهنان با شاخص ۱۰۸، خیابان فرشادی با شاخص ۱۱۲، میدان فیض با شاخص ۱۴۰، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۴۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۵ (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های گزارش می‌شود.

امروز داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله مبارکه، شاهین‌شهر، سجزی و شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد نیز در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 474620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.