تنگسیری: سرعت شناورهای نیروی دریایی سپاه به ۱۱۰ نات خواهد رسید

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: سرعت شناورهایی که به ناوگان نیروی دریایی سپاه الحاق شد به ۹۴ نات می‌رسد و به یاری خداوند در آینده‌ای نزدیک سرعت شناورهای جدید داخلی به ۱۱۰ نات خواهد رسید.

به گزارش ایمنا، به نقل از سپاه نیوز، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در گفت و گویی با اشاره به جزئیات الحاق ۳۴۰ شناور رزمی عملیاتی به این نیرو اظهار کرد: از مجموع ۳۴۰ شناور الحاقی، ۲۱۴ شناور در شرکت‌های دانش بنیان خصوصی، ۱۱۵ فروند در کارخانجات سپاه و ۱۱ فروند هم در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده است.

وی، الحاق ۳۴۰ شناور رزمی را چهارمین مرحله الحاق تجهیزات به این نیرو در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: در خرداد امسال ۱۱۲ فروند شناور موشک‌انداز، مهرماه ۱۸۸ فروند پهپاد و در آبان ماه شناور اقیانوس‌پیمای شهید رودکی و روز گذشته نیز ۳۴۰ فروند شناور رزمی عملیاتی با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه به یگان رزم ندسا الحاق شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تولید بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور در یک شرکت کوچک دانش بنیان توسط نیروی‌های تحصیل کرده و جوان کشور افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در سال جاری ۶۰ فروند شناور بهینه سازی موشک‌انداز هم در داخل کشور ساخته شده است و ما امروز به برکت انقلاب اسلامی در ساخت شناور در هر سطحی به خودکفایی رسیده‌ایم. ۱۰ فروند شناور کلاس عاشورا و یک فروند شناور امداد و نجات نیز در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع تولید شده است.

تنگسیری با تبریک فرارسیدن چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز عملیات غرور آفرین والفجر ۸ گفت: این شناورهای رزمی _عملیاتی امروز به نیروی دریایی سپاه الحاق شدند.

وی با اشاره به اینکه این شناورها با توان و ظرفیت داخلی تولید و ساخته شده است، افزود: موشک و سلاح‌های بکارگیری شده در این شناورها کاملاً ایرانی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: همانگونه که قبلاً وعده داده بودیم متخصصان داخلی توانستند سرعت این شناورها را به ۹۴ نات برسانند و به یاری خداوند در آینده‌ای نزدیک سرعت شناورهای جدید داخلی به ۱۱۰ نات خواهد رسید.

تنگسیری گفت: شناورهایی که امروز به نیروی دریایی سپاه ملحق شدند زمانی تولید و ساخته شده‌اند که کشور در شرایط تحریمی سختی بوده است و این تحریم‌ها باعث شده نگاه ما به داخل کشور باشد که با اتکا و اعتماد به ظرفیت داخل توانستیم تحریم‌های ظالمانه را پشت سر بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز افتخار ما است که شرکت‌های دانش بنیان کشور مسئولیت ساخت شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه را برعهده دارند؛ همچنین مفتخریم که با استفاده از دانش نیروی جوان کشور توان رزم نیروی دریایی سپاه بیش از پیش افزایش یافته است.

کد خبر 474029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.