جهش پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اقدامات بانک‌ها در سال جهش تولید، پرداخت تسهیلات و تامین مالی لازم برای بنگاه‌های اقتصادی بوده است گفت: در ۸ ماهه نخست امسال معادل تمام سال گذشته تسهیلات به بنگاه اقتصادی پرداخت شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی وزارت اقتصاد، عباس معمار نژاد با اشاره به اینکه مهمترین مشکل بنگاه‌های اقتصادی بحث تأمین مالی است اظهار کرد: این بنگاه‌ها در سال جاری تأمین مالی نسبتاً مناسبی را از طریق بورس و بازار سرمایه انجام دادند.

وی با اشاره به مصوبات مراجع ذی‌صلاح نظیر ستاد تسهیل و ستاد اقتصادی دولت، گفت: بانک‌های کشور با توجه به این مصوبه‌ها، جهت وصول مطالبات خود، یک امهال و استمهال بدهی را برای بنگاه‌های اقتصادی داشته‌اند تا این بنگاه‌ها از این طریق، مسیر هموارتری در راستای جهش تولید داشته باشند.

معاون وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود به بحث ضریب نفوذ بیمه در کشور بر اساس قانون اشاره کرد و افزود: هدف‌گذاری برای شاخص یادشده حدود ۷ درصد بود اما علیرغم تلاش‌ها این ضریب در حال حاضر به حدود ۳ درصد رسیده است.

معمار نژاد ادامه داد: با ابلاغ مجلس شورای اسلامی در خصوص صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی که یک آرزوی یک دهه‌ای مردم در نقاط حادثه خیز و آسیب پذیر بود محقق و اساسنامه آن نیز در هیأت امنا تصویب شد و از این پس مردم دغدغه کمتری در این رابطه خواهند داشت.

وی در خصوص اقدامات وزارت اقتصاد در رابطه با شعار «ما می‌توانیم» در بیانیه «گام دوم انقلاب» رهبر معظم انقلاب گفت: با توجه به تمرکز مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته به مباحث اقتصادی و نیاز به تغییر پارادایم اقتصادی کشور در همه سطوح اعم از مسئولین، فعالان اقتصادی و مردم این احساس وجود دارد که باید تمامی سیاست‌ها و مقررات با توجه به این موضوع تنظیم شوند.

معاون وزیر اقتصاد به پیشرفت‌های علمی کشور و داشتن نیروی انسانی لایق و فرهیخته اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های وزارت اقتصاد، اقتصاد دیجیتال و اقتصاد هوشمند در حال انجام است و در این زمینه از استارتاپ‌ها و جوانان شاغل در این شرکت‌ها استفاده می‌شود که هم در نظام بانکی از این استارتاپ‌ها حمایت کردیم و هم در نظام بیمه‌ای حمایت بیمه‌ای برای آنان انجام شده است. همچنین، سازمان امور مالیاتی و گمرک کشور در مرتفع ساختن مشکلات در سال‌های اخیر نقش اساسی داشتند.

معمار نژاد با اشاره به بیانیه گام دوم در جهت تقسیم عادلانه امکانات عمومی کشور نیز گفت: یکی از اقدامات مهم وزارت اقتصاد موضوع مقررات زدایی است بطوری که در گذشته محدودیت اخذ مجوز وجود داشت اما در حال حاضر، بیشتر مجوزهای کسب و کار در سامانه پیشخوان ملی مجوزهای کشور (G4B) قرار گرفته است و بخشی از این مجوزها به شکل الکترونیکی انجام می‌شود.

کد خبر 473134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.