عملیات اجرایی طرح «بلوار کیش» در بندر چارک آغاز می شود

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش از آغاز عملیات اجرایی طرح جاده کمربندی«بلوار کیش» ورودی بندر چارک در دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی مقدس زاده بر لزوم اهمیت توسعه زیرساخت‌های این منطقه برای جذب سرمایه گذاری و ارتقای صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: همزمان با دهه فجر عملیات اجرایی جاده کمربندی «بلوار کیش» به طول هفت کیلومتر در بندر چارک با پیش بینی ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مالی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه تا ۴۵ روز آینده نقشه‌ها آماده شده و مناقصه برای اجرای این طرح عمرانی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: تحقق یافتن این طرح با تقویت زمینه حضور گردشگران، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در منطقه می‌تواند بخش مهمی از اعتبارات استان هرمزگان را تأمین کند.

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش در این بازدید با اشاره به تسهیل و تسریع سه طرح عمرانی سالن ورزشی، سالن اجتماعات و زمین چمن مصنوعی برای بازی‌های فوتبال در بندر چارک اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد کیش برای توسعه زیر ساخت‌های بندر چارک از مشاوران مجرب و کارشناس‌های این سازمان استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد کیش تابع ظرفیت‌های قانونی شهرداری، شوراها و راه و شهرسازی بندر چارک است، خاطرنشان کرد: پس از برآورد اعتبار مالی، دریافت پروانه و مجوزهای شورا و تأمین زمین از مسکن و شهرسازی توسط شهرداری این منطقه انجام خواهد شد و جذب سرمایه گذار برای اجرای سه طرح گردشگری بندر چارک در قالب یک قرارداد، بر عهده سازمان منطقه آزاد کیش است.

مقدس زاده تاکید کرد: باید سالن‌های ورزشی توسط افراد متخصص و صاحب نظر در حوزه ورزش و امکانات و اماکن ورزشی نیز توسط فعالان اقتصادی مدیریت شود.

وی با بیان اینکه عملیات توسعه زیرساخت‌های عمرانی در این منطقه با هدف ایجاد درآمدهای پایدار اجرایی می‌شود، افزود: فرصت‌های سرمایه گذاری این منطقه برای رشد و توسعه اقتصادی کشور بسیار مؤثر است از این رو طرح مطالعات جنگل‌های هراز در بازه زمانی شش تا یک سال انجام خواهد شد.

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به احداث پل روی آب نمای مسیر بندر چارک اظهار کرد: این پل ۱۸۰ متر طول، ۱۳ متر عرض و ۹ دهانه ۲۰ متری دارد و عملیات هشت فنداسیون اجرا و این طرح با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.

به گفته وی در طول سال‌های گذشته آب نمای موجود در محور بندر چارک به دلیل بارندگی‌های زیاد به صورت کامل مسدود و سبب ایجاد محدودیت برای تردد تمام خودروهای سبک و سنگین می‌شد که با ساخت این دو پل آب‌های سطحی حاصل از بارندگی‌ها از زیر پل عبور کرده و مانع از مسدود شدن جاده می‌شود.

بندر چارک در آینده متحول می‌شود

«محمد خدنگ» شهردار بندر چارک نیز توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های این منطقه را منوط به تعامل میان سازمان منطقه آزاد کیش با بندرچارک برشمرد و اظهار کرد: مطالعات دو طرح مهم که یکی از ظرفیت‌های سرمایه گذاری در بندر چارک است می‌تواند آینده این منطقه را متحول کند.

وی با اشاره به حمایت سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص اجرای عملیات طرح بلوار کیش در بندر چارک عنوان کرد: این منطقه با رشد ۶۰۰ برابری صادرات نسبت به سال گذشته سبب ایجاد فرصت‌های شغلی جدید شده است.

به گزارش ایمنا، مطالعات دو طرح «جنگل هراز و بندر صیادی» که یکی از ظرفیت‌های مهم سرمایه گذاری برای ایجاد درآمدهای پایدار و فرصت‌های جدید شغلی در این منطقه است برعهده مشاورانی مجرب خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر 470909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.