ظریف: از اینکه کشور آذربایجان، سرزمین‌های خود را بدست آورده، خوشحالیم

وزیر امور خارجه ایران گفت: از اینکه کشور و ملت برادر جمهوری آذربایجان، سرزمین‌های خودش را بدست آورده و امروز سرزمین‌های آذری در اختیار مردم این کشور است، خشنود هستیم.

به گزارش ایمنا، محمد جواد ظریف شامگاه یکشنبه در بدو ورود به باکو در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بسیار خوشحالم که توانستم این سفر را انجام دهم، افزود: علاوه بر جمهوری آذربایجان در روزهای آینده به روسیه، ارمنستان، گرجستان و احتمالاً در آخر هفته به ترکیه سفر خواهم داشت.

وی ادامه داد: موضوع اصلی بحث، همکاری‌های منطقه‌ای در این منطقه است که برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، همین طور ارتباطات دوجانبه با همه این کشورها که جمهوری اسلامی با آنها رابطه بسیار خوب و نزدیک دارد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: فردا (دوشنبه) در دیدار با مقام‌های آذری در مورد بازسازی و همچنین در مورد وضعیت قره باغ، همکاری و برای حفظ ثبات در اینجا هم صحبت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: خشنود هستیم که کشور و ملت برادر ما جمهوری آذربایجان، سرزمین‌های خودش را به دست آورده و امروز سرزمین‌های آذری در اختیار مردم جمهوری آذربایجان است.

ظریف ادامه داد: دوست داریم که هرچه زودتر ساکنان سرزمین‌های آزاد شده بتوانند به محل اقامت خودشان بازگردند، اینها خویشان ما هستند و امیدواریم در این زمینه گفت و گو خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ما در این سفر در مورد مسائل مربوط به ترانزیت، کریدور شمال - جنوب و جنوب - غرب با دوستان‌مان گفت‌وگو خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 470623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.