تولیدات ایرانی از دروازه ارمنستان بازارهای جهانی را تسخیر می‌کنند

وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان گفت: فعالان صنعتی و تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند با استفاده از دروازه کشور ما بخشی از بازارهای جهانی را تسخیر کنند و محصولات خود را به سایر نقاط دنیا صادر کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وهان کروبیان امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از سه واحد تولیدی در شهرستان مبارکه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارمنستان بازار کوچکی دارد اما بخشی از بازار بزرگ جهان است و تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند از این طریق برای یافتن بازارهای دیگر اقدام کنند.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از سه واحد تولیدی در شهرستان مبارکه، از توابع استان اصفهان ادامه داد: کیفیت تولیدات این سه کارخانه در سطح بالایی قرار دارد.

وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان اظهار کرد: امکانات بسیاری برای همکاری ایران و ارمنستان وجود دارد و نه تنها در زمینه تجارت متقابل بلکه با استفاده از ارمنستان می‌توان در راستای بازارهای دیگر هم اقدام کرد.

کروبیان اضافه کرد: کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی در این بازدید موافقت خود را اعلام کردند که تولیدات خود را از نظر طرح، طعم و مزه مواد غذایی و بسته بندی کالاها در حد و اندازه استانداردها و معیارهای اوراسیا برسانند.

وی گفت: با توجه به ارتباط ارامنه ارمنستان با بازارهای اوراسیا می‌توانیم بازار بزرگی را شکل دهیم.

وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان خاطرنشان کرد: یکی از کارخانه‌هایی که امروز مورد بازدید قرار گرفت، جایگاه نخست را در بازار ارمنستان دارد و ۲ کارخانه دیگر هم می‌توانند جایگاه نخست را به خود اختصاص دهند اما بازار ارمنستان بازار بزرگی نیست.

کروبیان تصریح کرد: با همکاری و ارتباط اقتصادی با ایران می‌توانیم به موفقیت‌هایی دست پیدا کنیم که قابل مقایسه با اندازه‌ها و معیارهای کنونی نیست.

بازدید از واحدهای تولیدی، دیدار با فعالان اقتصادی و بازدید از آثار تاریخی از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر اقتصاد ارمنستان به اصفهان است.

وزیر اقتصاد ارمنستان برای رایزنی به منظور افزایش سطح تعاملات تجاری دو کشور سوم بهمن وارد تهران شد.

کد خبر 470533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.