۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
هوای اصفهان ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی با ۱۷۳ وضعیت " قرمز" ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه - ۵ بهمن ماه - با میانگین ۱۰۷ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۷۳ وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۵، خیابان استانداری با شاخص ۱۶۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۸، رودکی با شاخص ۱۵۶، خیابان فرشادی با شاخص ۱۷۱، میدان فیض با شاخص ۱۸۱ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۲ (قرمز) و ناسالم برای عموم گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در ایستگاه خیابان رهنان با شاخص ۱۱۹، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۳۸ و میدان انقلاب با شاخص ۱۳۹ (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس و در خیابان پروین با شاخص ۲۲۱ (بنفش) و بسیار ناسالم است.

امروز کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان از جمله شاهین شهر با میانگین ۹۳ و مبارکه با میانگین ۵۹ در وضعیت سالم است؛ همچنین داده‌های ایستگاههای سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 470416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.