حملات توهین‌آمیز باعث دلسردی فعالان حیطه سلامت و جامعه پزشکی می شود

مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران پس از واکنش‌های دور از انتظار به سخنان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا اینگونه برخوردها را موجب دلسردی فعالان جامعه پزشکی در دوره مقابله با همه گیری کرونا دانستند.

به گزارش ایمنا مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران پس از واکنش‌های دور از انتظار هیجانی و بسیار تند به سخنان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، در بیانیه ای ضمن حمایت از معاونت بهداشتی اینگونه برخوردها را موجب دلسردی فعالان جامعه پزشکی در دوره سخت مقابله با همه‌گیری کرونا دانستند.

متن کامل بیانیه مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران در حمایت از معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا به شرح زیر است:

در هفته گذشته هشدارها و تذکرات معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، واکنش تند و دور از انتظاری را در برخی تریبون‌ها برانگیخت.

لازم میدانیم ضمن حمایت قاطع از هشدارها و انجام وظیفه قانونی جناب آقای دکتر علیرضا رئیسی بر نکات زیر تاکید کنیم:

  • آقای دکتر رئیسی از جدی‌ترین و دلسوزترین مدیران بحران کرونا از آغاز تاکنون بوده، که نظرات و زحمات خیل عظیم کارگزاران بهداشتی و درمانی کشور را از دور افتاده‌ترین روستاها تا مراکز شهرها به مسئولان اجرایی منعکس کرده است.
  • آنچه در فضای مجازی از سوی ایشان انتشار یافت، مطالبی بسیار منطقی و حیاتی و در جهت حفظ سلامت مردم و انجام وظایف قانونی بوده است.
  • تندی لحن احتمالی ایشان در این نبرد رویارو با کرونا هم هیچ هدفی جز خیرخواهی برای سلامت عمومی را دنبال نمی‌کند.
  • آنچه در آن ویدئو انتشار یافت نمونه‌هایی از سراسر کشور و از اقشار مختلف مردم بود که با دقت و از زوایای فرهنگی گوناگون انتخاب شده بود. آشکار بود که نسبت قتل هم به خاطیان تمام شهرها داده شده بود نه یک شهر خاص.
  • حملات توهین‌آمیز به ایشان و تدارک شرایطی که منجر به عذرخواهی ایشان بشود، آن هم در حالی که مستحق بالاترین تقدیرها و تشویق‌ها هستند، هیچ تأثیری جز دلسردی فعالان حیطه سلامت و آحاد جامعه پزشکی نخواهد داشت.

امید است آحاد مردم شریف ایران و مسئولین محترم با رعایت اصول و ضوابط بهداشتی و انسجام ملی، یکدیگر را در کاهش عواقب و آثار زیان بار همه‌گیری بیماری کرونا و تأمین سلامت جامعه بیش از پیش یاری نمایند.

اعضای هیأت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران:

۱- دکتر علی نوبخت

۲- دکتر محمدرضا ظفرقندی

۳- دکتر سید جلیل حسینی

۴- دکتر علی تاجر نیا

۵- دکتر علیرضا سلیمی

۶- دکتر محمد بیات

۷- دکتر سید احمد جلیلی

۸- دکتر امید سبزواری

۹- دکتر ناهید خداکرمی

۱۰- دکتر فاطمه نعمت اللهی

۱۱- دکتر محمود شیرزاد

۱۲- دکتر بهروز برومند

۱۳- دکتر مسعود فلاحی

۱۴- دکتر کورش هلاکویی نایینی

۱۵- دکتر بابک زمانی

۱۶- محمدرضا اسدی

۱۷- دکتر محمد وجگانی

۱۸- دکتر محمدجواد رسایی

۱۹- دکتر شهریار خاقانی

۲۰- دکتر عبدالرسول صداقت

۲۱- دکتر محمد تقی جغتایی

کد خبر 470284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.