لایحه بودجه ۱۴۰۰ تهران به صحن شورا می‌آید

لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران در دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران به اعضای شورا تقدیم می‌شود.

به گزارش ایمنا، دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورا فردا (یکشنبه) با تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه توسط شهردار تهران آغاز می‌شود.

سپس بررسی یک فوریت لایحه شهردار تهران در خصوص اصلاح مصوبه «تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال ۹۹» در دستور کار قرار می‌گیرد.

همچنین در این جلسه یک فوریت طرح «بهبود فضای عمومی کسب و کارهای فرهنگی و هنری شهری تهران» و یک فوریت طرح «فرایند اعطای تسهیلات، تعریف کاربرد و بهره‏‌برداری از اماکن تاریخی واجد ارزش ثبت نشده شهر تهران» بررسی می‌شود.

در ادامه جلسه نامه شهردار تهران در خصوص لایحه «برنامه تحقق شهر بیدار تهران» و ارائه گزارش مشترک کمیسیون‌های سلامت و محیط زیست و خدمات شهری-معماری و شهرسازی-فرهنگی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت‌های صاحب نظر در حوزه‌های مأموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان‌های شهروندی» و لایحه شهردار تهران در خصوص انتخاب دو نفر کارشناس متخصص جهت عضویت در شورای سازمان نوسازی شهر تهران در اجرای بند «د» ذیل ماده نهم اساسنامه شرکت مذکور و قرائت گزارش کمیسیون شهرسازی و معماری مورد بررسی قرار می‌گیرند.

سپس طرح «الزام شهرداری تهران با توجه به ظرفیت‌های گردشگری در فرآیند بازنگری طرح تفصیلی شهر تهران و ایجاد لایه گردشگری در نقشه‌های این طرح» و ارائه گزارش کمیسیون شهرسازی و معماری و بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص «مجوز واگذاری حق بهره برداری از هشت مرکز بهاران به سازمان بهزیستی استان تهران» و قرائت گزارش کمیسیون مشترک کمیسیون‌های (سلامت، محیط زیست و خدمات شهری-فرهنگی و اجتماعی) بررسی خواهند شد.

در ادامه جلسه طرح «اصلاح تبصره یک مصوبه (ساماندهی مشارکت اجتماعی در محلات)» و بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به توسعه و تجهیز ناوگان رفت و روب» و بررسی لایحه شهردار تهران موضوع انتخاب ۲ نفر کارشناس متخصص جهت عضویت در مجمع عمومی شرکت نوسازی عباس آباد در اجرای ماده دهم اساسنامه شرکت مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کد خبر 470216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.