آغاز دوره آموزش داوری درجه یک فوتبال در آستارا

دوره آموزش سه روزه داوری درجه یک فوتبال، با شرکت داورانی از چهار استان کشور در شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد.

به گزارش ایمنا، فریدن اصفهانیان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران روز چهارشنبه در آغاز دوره آموزش داوری در سالن همایش شورای اسلامی آستارا، اظهار کرد: ۱۵ داور درجه دو فوتبال از استان‌های گیلان، همدان، کرمان و اردبیل در این دوره سه روزه حضور دارند.

وی افزود: دوره تئوری شامل دانش داوری است و دوره عملی یا آمادگی جسمانی در ورزشگاه وحدت آستارا برگزار خواهد شد و بعد از آزمون این مراحل، قبول شدگان به داوری درجه یک ارتقا خواهند یافت.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ادامه داد: جوانگرایی در داوری فوتبال ایران صورت گرفته و می‌توان با استفاده از داوران جوان و توانمند، در امر مهم قضاوت به شکل بهتری عمل کرد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران گفت: حرفه داوری، سخت و حساس است و داور باید در یک لحظه تصمیم بگیرد بنابراین باید به علم روز مجهز و از تجربه لازم برخوردار باشد و برگزاری این کلاس‌ها فرصت مناسبی برای ارتقا مهارت‌های داوری است.

وی افزود: آستارا دارای ۲ داور ملی شاغل و ۲ داور ملی بازنشسته است و برای نخستین بار، کلاس داوری در این سطح در این شهرستان برگزار می‌شود و کمیته داوران هیأت فوتبال آستارا برگزاری این کلاس‌ها را پیگیری می‌کرد.

سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیأت ورزشی آستارا ساماندهی شده‌اند و این شهرستان قبل از شیوع کرونا میزبان مسابقات مختلف استانی و بین‌المللی بوده و تیم فوتبال شهرداری آستارا در لیگ دسته یک کشور حضور دارد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی‌الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 469805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.