حراست از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، کاری مهم و استرتژیک برای کشور

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: برای حراست از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، طبق نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، وظایف دستگاه‌های مسئول مشخص شده است.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت راهبردی افتا، دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی در مراسم تودیع رئیس قبلی و معارفه رئیس جدید این مرکز، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، نقش برجسته‌ای به مرکز مدیریت راهبردی افتا سپرده شده است و این مرکز باید بر اساس یک نگاه راهبردی توسعه یابد.

وی افزود: در اجرای مصوبه تقسیم کار ملی و پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری با همکاری دستگاه‌های دخیل در مصوبه، موفقیت‌های چشمگیری صورت گرفته است و مقام معظم رهبری برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

دکتر فیروزآبادی با قدردانی از همکاری صمیمانه پلیس فتا، پدافند غیرعامل، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین افتا، تصریح کرد: در هر نوع حمله سایبری باید همه ابعاد آن به طور دقیق بررسی شود و مرکز مدیریت راهبردی افتا در این زمینه ارشدیت دارد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه مسئولیت امنیت سایبری هر یک از دستگاه‌های زیرساخت با بالاترین مقام آن سازمان است، گفت: مرکز مدیریت راهبردی افتا باید از توانایی همه شرکت‌های مطرح در امنیت سایبری برخوردار باشد و امنیت سایبری حوزه‌های زیر ساخت را به همراه دیگر سازمان‌های مسئول به صورت کلان و جامع، کنترل کند.

در این مراسم که اعضای کمیسیون عالی امنیت شورایعالی فضای مجازی، رئیس پلیس فتا و معاون سازمان پدافند غیرعامل هم حضور داشتند، در این جلسه از دکتر جاوید به عنوان رئیس جدید مرکز مدیریت راهبردی افتا معرفی و از خدمات آقای مهندس جواهری تقدیر شد.

کد خبر 469777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.